Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ez mire lenne elég?

Szerintetek ez mire lenne elég?

Figyelt kérdés

Ajánlottak munkát Budapesten 70.000 Ft-os fizetésért.

Kapcsolódna kicsit ahhoz, amit tanultam, és az a lényeg, hogy lenne továbblépési lehetőség később, a valódi szakmámhoz amit nagyon szeretek.


Szerintetek meg tudnék belőle élni, ha ebből még albérletet is szeretnék fizetni, persze több fiatallal együtt? És jutna mondjuk néha gyümölcsre is?

Meg mosdjuk 2 naponta tejet inni?


Sikszor azon gondolkozok, lehet hogy jobban járnék anyagilag, ha itthon maradok, és elmegyek alkalmi munkákba kapálni, meg ilyenek.


Mikor egyetemista voltam Kb. 40.000 Ft elég volt, albérletre az volt 20.000 Ft.

Meg nagyjából kajára, és arra hogy minden héten hazautazza.

Ehhez anyáék még küldtek kaját reggelire.

Kenyeret, tejet, kolbászt, gyümölcsöt.


Meg volt még 10-15 ezer Ft ösztöndíjam, amit félreraktam, meg abból lehetett iskolai költségeket, telefonfeltöltést, egyéb pluszt fizetni.


Ezek szerint elégnek kéne legyen, de az mégis csak más volt, mert volt még diákkedvezményem, meg ingyen bérlet.

És nem Pest volt, tehát olcsóbb volt az albérlet. Meg azóta már az árak is nőttek.


Most jóval ritkábban járnék haza, meg ilyen olyan kaját pl egy szál kolbász egy üveg lekvár, nyáron egy kis gyümölcs kapnék otthonról, mikor hazamennék.


persze tudom, hogy egy Pesti egyetemistának kevesebbpénze van ennél valószínűleg, de nekem akkor is kevésnek tűnik. Főleg ha azt nézzük, hogy mások a jobb fizetésért költöznek Pestre.


2011. máj. 13. 08:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70e megélni csak akkor elég Pesten, hogyha 30 alatt költesz a lakhatásra, ami viszont csak úgy működhet, ha együtt laksz valakivel, mert önálló albérlet rezsivel ennyiből nem áll meg.
2011. máj. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha a 70 nettó fizetés, akkor is "necces".

Ha bruttó, amiből lejönnek a levonások, a maradékból semmi szín alatt nem fogsz tudni megélni.

2011. máj. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha egyedül akarsz lakást bérelni, akkor nagyjából ennyit fizetsz havonta rezsivel együtt egy aprócska kégliért. Ha többedmagaddal összeállsz, és együtt laktok, akkor vegetáláshoz elég lesz, de ahhoz már nem, hogy Budapest kellemesebbik oldalát (rengeteg kulturális programlehetőség) is megismerd. A helyedben otthon maradnék, ott vállalnék el valami rendes állást, és összegyűjtenék valami kis alapot, mielőtt önállósodom.
2011. máj. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Csakhogy itthon valami rendes állás nem akad, még minimálbéres se.

Innen mindenki menekül.


Ahol én lakom egy elöregedő Békés megyei falu, ahol minden harmadik ház eladó, és minden harmadik ember munkanélküli.


És ez az állapot Pesten mondjuk 1-2 évig tartana, aztán feljebb tudnák lépni tehát csak ideglenes lenne. Otthon pedig nincs előrelépési lehetőség.

Meg azon is szoktam gondolkozni, hogy mellékállást is vállalhatnák. Gondolom, azért Pesten vannak munkalehetőségek.


Meg itthon még az is a problémám, hogy fiatalok se igazán vannak akikkel akár beszélgetnénk, vagy ilyesmi. Nem tudom, hogy mi lenne a jó megoldás.

2011. máj. 16. 11:35
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezenkívül egy év keresek állást, és itthon már sokat próbálkoztam.
2011. máj. 16. 11:38
 6/11 A kérdező kommentje:
*egy éve
2011. máj. 16. 11:40
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat.
2011. máj. 16. 11:40
 8/11 anonim ***** válasza:

Pesten sincs ám kolbászból a kerítés - pont amiatt, ami miatt te is költöznél - a keleti régióból jönnek fel az emberek munkát keresni.


Tehát ne ringasd magad olyan illúzióba, hogy leszállsz a keletibe a vonatról és estére lesz munkád. Itt is hetekbe kerül - ha elvállalsz bármit - és hónapokba, ha normális állást akarsz.

2011. máj. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Arra válaszolva, hogy a pozitív dolgokat nem tudnám kihasználni?


De azért Pesten is vannak ingyenes rendezvények nem? Meg el lehet menni mondjuk a Budai hegyekbe, vagy a Margitszigetre?


Én Szegeden nagyon sok kulturális dologba vettem részet, amiért nem kellett fizetni. És még az is sokkal több volt, mint az itthoni lehetőségeim.

2011. máj. 16. 15:07
 10/11 A kérdező kommentje:
Megint elrontottam, az első és a harmadik mondat végére pontot szántam.
2011. máj. 16. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!