Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Menjek el dolgozni Hollandiába...

Menjek el dolgozni Hollandiába mint au-pair?

Figyelt kérdés
egy évre kell menni , 19 éves vagyok pár hónap múlva 20.Az angolom kicsit több, mint csak az alap:-)
2009. jan. 28. 18:47
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
100%

Szia!


Én a helyedben belevágnék :)

Én kb. 10 éve (és annyi idõsen, mint te) döntöttem úgy, hogy megpróbálkozok a dologgal, szintén Hollandiában és nem bántam meg. Az elsõ családom ugyan nem volt tökéletes, de másodikra sikerült kifognom egy nagyon jó helyet Amszterdam közepén. Akkor, 20 évesen, nem is tudtam volna elképzelni annál jobb életet.

Arra tényleg számíts, hogy nem fognak családtagként kezelni, de azt hiszem ez valahol érthetõ is. Persze attól még lehetnek nagyon kedvesek veled :)

Az ország maga egyébként tele van látnivalóval és szórakozási-, kikapcsolódási lehetõséggel.


Angolul szinte mindenki beszél Hollandiában, azzal nem lesz gond. Azért szerintem ha lesz lehetõséged holland tanulásra, ne hagyd ki.

2009. febr. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Kulonben mar megvan a csalad?

Attol ne feljel, hogy mi lesz az elso talalkozasnal. Egy egeszseges felelem persze teljesen termeszetes, de nemcsak egy ilyen szituban, hanem mindenben az eletben. Az ember fel az ismeretlentol. De mindegy mi az az uj dolog, akar egy uj hajtipus, vagy hajszin, esetleg egy elso repulout, vagy egy uj iskola, szoval az ember fel.

De nem lesz mitol, hidd el! Koncentralj a gyerekekre, es ajandekot vigyel nekik. Csoki vagy valami kis pici jatek a kicsiknek, a szuloknek valamilyen jellegzetesseget Magyarorszagrol.

A gyerekek legyenek mindig a legfontosabbak szamodra, es szeresd oket nagyon, akkor nem lesz gaz szerintem.

3 honap utan en annak idejen sirtam, es idegileg kivoltam, mert a nagyobb kislany kiakasztott. A kicsivel semmi gondom nem volt, de a 7 eves mar pattogott nekem rendesen.

Aztan hala Isten a csaladom rabeszelt, hogy haza ne menjek, beszeljek a kislany szuleivel, hogy rendezzek mar meg, mert szemtelen...stb. ugyhogy maradtam, es szerencse. Talan a 3 honap utan amikor kiakadtam akkor telt be a pohar, uj orszag, uj csalad, akikkel egyutt elsz, uj minden, es persze azert honvagy is volt.

De nagyon jo, hogy nem jottem haza, sajnos van aki feladja mar elegge az elejen.

De ha belegondolsz, nyilvan azert mesz el Magyarorszagrol, mert kivancsi vagy, masra vagysz, es akkor miert mennel haza, amikor egy kicsit besokalsz? Jobb lesz otthon megint, nem.

Ugyhogy pakolj, menj, es ne nezz hatra, biztosan megfogsz ismerkedni mas au-pair lanyokkal is, en is jartam au-pair klubba Munchenben, a vilag minden reszerol voltak lanyok-fiuk egyarant, es pl. volt olyan program, hogy minden szerdan mas orszagbeli fozott egy finomsagot a sajat orszagabol. Jo kapcsolatokat alakithatsz ki, szoval jo lesz, menjel csak!

A csaladdal ne engedd magadat kihasznalni, az elejen tisztazzatok, vagy mar amikor jelentkezel hozzajuk, hogy mi lesz a feladatod pontosan. Mert sok csalad szereti az osszes hazimunkat is elvegeztetni a gyerekfelugyelovel.

Szoval figyelj oda, mert egy au-pair olcso egy csaladnak nagyon, es szeretnek kihasznalni.

Megvan a csaladod kulonben, es mikor mennel?

Ja, nyelviskolaba iratkozzal majd be, esetleg angolra, ne hollandra.

2009. febr. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
100%

A nagynéném anno szintén Hollandiában volt au-pair és imádta! A nyelvismeretét nem nagyon kamatoztatja, a holland ügyfelekkel is angolul tárgyal, de nem az a lényeg, hanem hogy világot látsz és... wáááá, biztos nagyon jó lesz!

van 2 barátnőm, egyikük Finnországban, másikuk belgiumban és totál odavannak az egészért! :)

Nekem is tervben van, én egy dán családdal emailezek most :)

Hajráááá! :)

Sok szerencsét a családdal!

2009. febr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Hát úgy volt hogy Hollandiába megyek aztán ott az agencinél azt tanácsolták hogy először inkább menjek Angliába mivel a britek elvárásai alacsnyabbak. Ezt azért mondta az agency mert nincs kommunikációs szinten az angolom kár. Na és hogy menjek oda és fél évig maardjak ott , közben pedig járjak iskolába szóval most minden kezdődik elölről:-) DE nembaj max 1 másfél hónap és megyek. Én beírtam hogy mindenképp egy gyerek mellé szeretnék és az sem lehet 5 évnél idősebb. Na hát félek azért rendesen de nagyon akarok menni:-) Világot látni. Jaj és nekem is van egy au-pair barátnőm, őt teljesen kihasználják reggeltől estig vasal, porszivozik es a gyerekekkel meg egyáltalán nem kell foglalkoznia mivel 12 az egyik a másik meg 14. Szóval érthető valamilyen szinten:-) Hát én nagyon remélem hogy ha 8 óra van megbeszélve akkor annyit is fog kellenem melózni:-D szóval most Anglia az uticél. Épp ma várom az agency levelét:-D mert most írtam egy levelet a családnak :-D hogy jó e lett:-) szorítsatok:-)
2009. febr. 5. 14:23
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Anglia is szuper hely, kicsit messzebb van, de legalább a legobb forrásból fogod az angolt tanulni. Jó fejek az angolok, többnyire lazák és kedvesek. Hol lakik a család, akiknek írtál? Remélem valami jó helyen! Sok szerencsét!
2009. febr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Hát nem Londonban. hanem valami kis vidéki városban nem messze Londontól. Bízom benne hogy jó fejek lesznek:-)
2009. febr. 6. 12:45
 17/21 anonim ***** válasza:
95%

Az pont jó, mert London nem valami biztonságos, viszont ha közel van (mondjuk egy óra utazás) akkor bármikor a szabad napodon bemehetsz mászkálni, csodás egy város, én imádom, kár hogy hozzánk 6 óra kocsival. Vannak itt távolságok! Ha van kedved, írj privit (is) hogy hogyan alakulnak a dolok! Sok szerencsét!

Inda

2009. febr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
66%

Szia, sikerült eldöntened az au-paires dologot, hogy belevágsz-e?

Én voltam au-pair London mellett egy kisvárosban, nekem nincsenek jó tapasztalataim, sem a többi au-pair ismerősömnek, akik ott dolgoznak.

Neked kell eldönteni, hogy mész vagy maradsz-e, mindenesetre nem akarom a kedved elvenni ettől és remélem Neked jobb lesz, mint nekem (nekünk).

Drukkolok és vigyázz magadra!

2009. febr. 11. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem mindegy hova mesz, ha a csaladod szeretettel fog varni teged, es rendesek lesznek hozzad!

Ha megse jonne be az elso csalad, akkor pedig valtsal, de haza ne menjel Magyarorszagra!!!!

2009. febr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Neked mi volt rossz kint vagyis nektek ird le kerlek jobb ugy menni:-D hat annyi papirdolog van korulotte hogy mar mindenkepp megyek annyit intezkedtem:-D
2009. febr. 11. 21:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!