Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek megéri kimenni...

Tomy88trance kérdése:

Szerintetek megéri kimenni Spanyolországba vagy Hollandiába dolgozni?

Figyelt kérdés
Kb. Mi az az összeg,ami feltétlen kell,hogy ki tudjak menni? Érettségim van és ECDL vizsgám, nyelvet viszont nem nagyon tudok, gondolom akkor előbb azt kellene tanulni.
2011. jan. 17. 02:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyelvet mindenképp, anélkül max. vécét pucolni vesznek fel.
2011. jan. 17. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Spanyolok küzdenek a munkanélküliséggel, szóval oda nem nagyon éri meg. Hollandiába talán, de ott meg egyébként is sok a külföldi munkavállaló, ezért nem keresnél nagyon sokat.

Hollandiába viszont második nyelv az angol, szóval egyszerűbb dolgod lenne, mint a spanyollal. Ha nem jön be még mindig mehetsz Angliába.

2011. jan. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy tudom Angliába megint nem éri meg,mert ott meg az árak vannak az egekbe, Spanyolba munkanélküliség? Én nem így tudom.. persze az más kérdés,hogy a spanyolok 2ezer euró alatt nem vállalnak munkát.
2011. jan. 18. 10:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Hol hallottad azt, hogy a spanyolok 2000 euró alatt nem vállalnak el munkát? 5évet éltem kinn, alig találkoztam olyannal, aki keresett volna 2000 eurót....van, aki csak 800 eurót kap egy hónapban, meg még kevesebbet is...

És tényleg nagy a munkanélküliség most kinn. Az egyik legrosszabb az EU-ban, ha nem a legrosszabb...

Vmilyen szakma nélkül ne menj ki dolgozni, mert nagyot fogsz csalódni. És Spoba spanyol nyelvtudás nélkül meg se próbáld, vagy csak ha van ismerősöd.

2011. jan. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát egyik munkatársam ,akivel jóba vagyok , mesélte,hogy ő volt kint ,mert hogy szakács a szakmája, ismerős által került ki és állítólag 1700euró körül keresett, igaz ez nem most volt. De akkor szerintetek melyik országba érdemes kimenni dolgozni? jó tisztában vagyok a nyelvtudással meg,hogy kell valami tőke is ,hogy az ember kimenjen.
2011. jan. 19. 04:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy jó helyen, szakácsként, rengeteg túlórával megkereshetett annyit, de erről tudni kell-mert én is imertem kinn szakácsokat-hogy mikor rendezvény volt, volt, hogy 20-24 órán keresztül talpon voltak...ezt persze meg kell fizetni-nehezen szerintem, de összejöhet ennyi pénz, de én ezt nem tudnám csinálni és másnak sem ajánlom...

Ahova érdemes kimenni még mindig UK szerintem és Fro. Hollandia, Dánia, Svédo, Norvégia...

2011. jan. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt hiszem én is tartózkodom Spanyolországtól, azokon meg rágódok még amiket írtál és köszi!
2011. jan. 19. 16:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!