Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Menjek el dolgozni Hollandiába...

Menjek el dolgozni Hollandiába mint au-pair?

Figyelt kérdés
egy évre kell menni , 19 éves vagyok pár hónap múlva 20.Az angolom kicsit több, mint csak az alap:-)
2009. jan. 28. 18:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

hát ezt neked kell eldönteni. olvass utánna.

de azért írok én is pár emléket.

én 19 évesen mentem amerikába, nagyon jó volt a család gyermekeként kezelt, és egy kisfiura vigyßaztam, volt bejárónönk stb... de valahol mindig is éreztem hogy egy alkalmazott vagyok, pedig mindent megadtak.

aztán voltam au-pair angliába ott 4 gyerek volt és rettentö rendes család, és ott sem volt sok bajom, de alkalmazott voltam.

arra készülj hogy te nem családtag leszel, te egy alkalmazott. persze ettöl még jól érezheted magadat. arra is készülj egy család életébe neked kell illeszkedned. aztán a rossz oldalárol nem írok de az is lehet hogy azt gondolják cselédnek szegödtél stb...

olvass utánna mit is jelent az hogy au-pair és ha úgy érzed mennél, menj. de ha azt érzed nem biztos hoyg képes lennél akkor inkább ne menj. sok lányt ismeretem aki 2-4 hét után sírva ment haza.

kicsit több mint alapfok elég lesz kezdetnek.

2009. jan. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utána olvastam rengeteget ezzel nincs gond, csak hát különbözők a vélemények de a tiédet köszönöm:-) Nagyon jó volt hallani hogy ilyen jol erezted magad vagyis latni:-D leirva..Köszi
2009. jan. 28. 19:41
 3/21 anonim ***** válasza:
66%

Igen, ezt Neked kell eldöntened, hogy mennyire az élmények miatt mész ki, és mennyire a pénz illetve a nyelvtanulás ( = karrier ) végett.

Ha az elsőért,akkor irány Hollandia, ha ez utóbbiért, inkább menj ki más munkakörbe.

Ja, és még azoknak való az au-pairkedés, akik szeretnek egész nap sürögni-forogni, beszélgetni, naprakésznek lenni a szülők számára is,mert bizony jópofizni kell előttük akkor is,ha a t...öd tele van mindennel és mindenkivel; ott nincs olyan, hogy lejár a munkaidőd,leteszed a lantot és félrevonulsz / persze, szobád van, de elsősorban pihenésre... :)/.Én olyat is hallottam, hogy ha a szülők úgy döntenek, napokig nincsenek otthon, a gyereket neked kell a nap 24h-jában ellátnod, hiába van a szerződésben pl.8 óra munka (na, most majdnem elröhögtem magam, eszembe jutott valami...), az csak az elmélet.

Teljes ellátást kapsz, elvileg zsebpénzt is ( de ezt nem kötelező adni ), de nem tudsz eleget félreteszegetni,mert nem fizetnek olyan jól...Én 8 évvel ezelőtt fontolgattam a dolgot, akkor az általam bejárt ügynökségek mindegyike megrekedt azon a szinten, hogy magyar pénzbe átszámolva 100 ezret, ha kerestem volna, a másik: a munka utáni igazán privát szféra hiányát nem tudtam volna megszokni, dehát nem vagyunk egyformák..Szóval, ha az élmények miatt mész, akkor megéri, de ha gyűjtögetni, totál nem...

2009. jan. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
naaaaaaaa mi jutott eszedbe????? Én nyelvet tanulni meg élmények miatt:-D a penz nekem meg nem olyan fontos:-DKöszi nagyon:-) és végül kimentel vagy nem?
2009. jan. 28. 20:33
 5/21 anonim ***** válasza:
98%

Én már negyven éves vagyok, de még a mai napig is boldog vagyok hogy au pair lettem 18 évesen! Több orszában voltam, USA, Kanada, Isrel, és mindenhol keményen dolgoztam, viszont cserébe nagyon rendesek voltak velem és sokkal több dolgot kaptam a családjaimtól, mint amit muszáj lett volna adniuk. (vittek nyaralni, komoly nyelvsuliba írattak, ilyesmi) Nagyon sok jót tanultam arra vonatkozóan, hogy ha majd nekem lesz családom, mit hogyan fogok ill. hogyan nem fogok csinálni! A nyelvet szinte anyanyelvi szinten megtanultam kb. 3-4 év alatt pedig majdnem a nulláról kezdtem. Aztán amikor már kicsit elegem lett az au pairkedésből, el tudtam menni egy luxushajóra dolgozni, ahol fantasztikus jól kerestem, de ha nem kaptam volna meg a "kiképzés" mint au pair, ill. később nanny, akkor nem bírtam volna a hajón a munkát. Ez fix.

Sok sikert a jó döntéshez!

Üdv.

Inda

2009. jan. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
pfú nagyon szépen köszönöm:-)hát megkönnyítetted az biztos :-)és meg akkor nem is volt konnyu elhelyezkedni kulfondon elismeresem:-) mondjuk most sem konnyu csak tobb a lehetoseg:-)Köszi
2009. jan. 30. 19:29
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy menjel, mindenkeppen!!! Nem tudom mennyi gyerkocre kell majd vigyaznod, szerintem minel kevesebbre (1), es minel kisebbre, annal konnyebb, jobb a munka.

Nemetorszagban, es Ausztriaban voltam au-pair, nagyon jo volt, en mindenkinek csak ajanlani tudom. Sok elmenyben lesz reszed, es megtanulod a nyelvet, valamint meglatod, hogy mennyire mas a vilag, nem olyan, mint Magyarorszag!!! Magyarorszag meg messze van midegyik orszagtol a felfogasban, a masok velemenyenek tiszteletben tartasaban, es a masok elfogadasaban. Ezt majd kint megtanulod, meglatod mennyire jo lesz!

Ha esetleg a csaladod nem lesz a legjobb, ne busulj, keress masikat, addig keress, amig ra nem talalsz egy super kedves csaladra, aki szeret es tisztel tegedet.

Menjel ki mindenkeppen, es en ajanlom, hogy 1-2 ev utan menjel mas orszagba is meg el, hogy megjobban megtapasztald a vilagot!!!

2009. jan. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
pfuh szia ezt nagyon szépen köszönöm nagyon jó volt olvasni:-) de tudod mitől félek, hogy amikor már oda értem a találkozástól idegen emberekkel? Hogyan készüljek fel erre?remélem még visszajösz:-)
2009. jan. 30. 22:41
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki tart az olyan szituációktól amiben még nem voltunk, de majd ha ott leszel, meg fogod látni hogy milyen "sima ügy" az egész! :) Legyél kedves, szerény és próbálj alkalazkodni és nyíltan kérdezd meg mit várnak el tőled és mit nem! Nehogy az legyen, hogy te azt hiszed hogy ezt vagy azt meg kell csinálnod, és közben nem is, vagy fodítva. Ha úgy érzed hogy nem igazságosak veled, őszintén mondd meg nekik, de persze kultúrált formában. Fiatal vagy, de nagy felelősség fog rád hárulni, a gyerek(ek) testi és lelki éppsége, fejlődése a te kezdbedn lesz! Ha elrontasz valamit, egyszerűen kérj bocsánatot, te is csak ember vagy, nem Mary Poppins! :) Ja és mosolyogj sokat, légy vidám és a gyerekekkel próbálj egy hullámhosszra kerülni, akkor a szülők is elégedettek lesznek.

Nehéz megtalálni az egyensúlyt a gyerekeknél, hogy hallgasson is rád, de mégse te legyél a "börtönőr" úgyhogy biztos furcsa lesz az elején. Prábálj még otthon elmenni egy két baráthoz, rokonhoz, ismerőshöz akinek hasonló korú gyereke van, hogy legyen gyakorlatod. Vidd el játszótérre, nézz meg egy fektetést, ébredést, étkezést! Próbálj kettesben maradni a gyerekkel. Pl. küldd el a szülőket moziba! :)

Na, elég volt belőlem!

Szupe lesz, ügyes legyél!

Sok sikert és szerencsét!

Inda

2009. jan. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Júúúj nagyon szépen köszönöm:-) olyan jó hhogy bíztattok:-)
2009. jan. 31. 14:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!