A sikertelen álláskeresés/váltás manapság inkább egyéni kudarc vagy a szerencsétlen körülmények összessége?
Nyilván végsősoron egyéni kudarc, hiszen nem én voltam a legjobb, elég egy apró hiba az interjún, egy kis szakami botlás vagy szimplán a személyiség nem volt megnyerő, feltéve persze, ha egyáltalán behívnak a CV alapján.
Ugyanakkor az sem mindegy szerintem, hogy eleve hány jelentkező van, hány szabad pozíció van, 100-ból vagy 10 emberből kell-e a legjobbnak lenni, jól megy-e éppen a gazdaság vagy sok hiring freeze van?
Én 2020-ban kerültem ki az egyetemről,akkor kezdtem full time állásokat keresni. Multi volt a cél, de csak kis cég jött össze, volt azóta váltás, de kb. minőségi ugrást nem jelentett, ahol most vagyok, onnan is próbálok már sok ideje szabadulni a toxikus légkör miatt. Van, hogy több interjú is összejön, voltam már utolsó fordulóban is több multis "álomcégnél" is, de ajánlat semmi, ami nagyon rontja a motivációt és az önbecsülést, pedig alapvetően nem tartom magam szakmailag rossznak, csak visszajelzés híján sosem derül ki mivel volt a probléma.
Határozottan egyéni kudarc és nem amiatt a kamu okok miatt amit felsoroltál, hanem azért mert nem rendelkezel olyan munkaerőpiaci szempontból versenyképes végzettséggel és szaktudással amivel könnyedén betölthetnéd a helyeket számodra szimpatikus cégeknél.
"alapvetően nem tartom magam szakmailag rossznak"
Az hogy te minek tartod magadat teljesen irreleváns. Látszólag nem lehetsz a szakma csúcsa ha csak fika kiscégeknél tudtál elhelyezkedni.
Sajnos nem a te feladatod megítépni magad. Te csak eldogadhatod magad, de elég hülyén néz ki, ha valaki csak szavakkal bizonygatja, hogy ő a király, csak amikor ténylegesen oda kerül a sor, ugye akkor kell teljesíteni.
Képezd magad, kis cégek pont a tapasztalatszerzésre jók, mert csinálsz még sok más dolgot is a lényegi munkáf leszámítva.
Figyelj, tanulj, fejlődj és majd jó szakember is lehet belőled.
Ez szerintem szakma/területfüggő.
IT-ben például - amire rálátok - 2019-ig mindenkit felvettek, kellett az ember. COVID idején sok projectet lelőttek, másik területen meg eszement tempóban digitalizáltak, mert így tudták csak folytatni a tevékenységet sok helyen. Azóta a piac teljesen megváltozott, most szinte csak szeniorokat vesznek fel.
Ha a te területeden is volt hasonló változás, simán lehet, hogy nem rajtad múlik. Ha mondjuk benne vagy a top 1-5%-ban, akkor juniorként is lehet esélyed, de ha annyira nem vagy jó, akkor nem.
Egyébként a kis cégeket személy szerint jobban szeretem, néha fizetésben is jobbak, és ha jól válogatsz, kollégák tekintetében is. A multiknál nekem nagyon nagy a bürokrácia meg a töketlenkedés.
Attól függ, miért nem vettek fel.
Ha valami szakmai hiányosságod van, akkor azért nagy részben felelős vagy.
Jogászként azért tudjuk már, hogy mire van jogosultságunk a szakmában, illetve hogy mit tehetünk meg szakmailag.
Pl. ne akarjunk jogtanácsosnak jelentkezni jogi szakvizsga hiányában. Volt ilyen jelentkezőkkel dolgom, csak azért mondom...és jogász volt az illető.
Ha ebben GEBASZ vagy, akkor nem vagy elég felkészült a saját pályádból.
Ha személyes szimpátia hiánya miatt hasaltál áll, arról nem feltétlenül tehetsz.
Ezt a legnehezebb megemészteni, amikor egyébként megfelelnél....
És van a kettő "keveréke" is.
Amikor a cég mentalitása miatt nem kellesz, mert valami idióta álláspont szerint nem jönnél ki a kollégákkal...
Na ezzel megint nehéz mit kezdeni.
Az 1-es hozzászóló meg egy emeletes idióta!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!