Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A sikertelen álláskeresés/vált...

A sikertelen álláskeresés/váltás manapság inkább egyéni kudarc vagy a szerencsétlen körülmények összessége?

Figyelt kérdés

Nyilván végsősoron egyéni kudarc, hiszen nem én voltam a legjobb, elég egy apró hiba az interjún, egy kis szakami botlás vagy szimplán a személyiség nem volt megnyerő, feltéve persze, ha egyáltalán behívnak a CV alapján.

Ugyanakkor az sem mindegy szerintem, hogy eleve hány jelentkező van, hány szabad pozíció van, 100-ból vagy 10 emberből kell-e a legjobbnak lenni, jól megy-e éppen a gazdaság vagy sok hiring freeze van?

Én 2020-ban kerültem ki az egyetemről,akkor kezdtem full time állásokat keresni. Multi volt a cél, de csak kis cég jött össze, volt azóta váltás, de kb. minőségi ugrást nem jelentett, ahol most vagyok, onnan is próbálok már sok ideje szabadulni a toxikus légkör miatt. Van, hogy több interjú is összejön, voltam már utolsó fordulóban is több multis "álomcégnél" is, de ajánlat semmi, ami nagyon rontja a motivációt és az önbecsülést, pedig alapvetően nem tartom magam szakmailag rossznak, csak visszajelzés híján sosem derül ki mivel volt a probléma.



tegnap 23:19
 1/1 IgaziÚriember ***** válasza:

Határozottan egyéni kudarc és nem amiatt a kamu okok miatt amit felsoroltál, hanem azért mert nem rendelkezel olyan munkaerőpiaci szempontból versenyképes végzettséggel és szaktudással amivel könnyedén betölthetnéd a helyeket számodra szimpatikus cégeknél.


"alapvetően nem tartom magam szakmailag rossznak"


Az hogy te minek tartod magadat teljesen irreleváns. Látszólag nem lehetsz a szakma csúcsa ha csak fika kiscégeknél tudtál elhelyezkedni.

ma 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!