Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A home office redukálásával...

A home office redukálásával lehet a létszámot akarják csökkenteni?

Figyelt kérdés

Egy multinál dolgozom.A home office szabályozás területenként eltér.

Nálunk eddig heti 4 nap HO van.

Az anyavállalatnál viszont még nagyobb "lazaság" van ezen téren, ott 1 hónapban csak egy alkalommal kell bemenniük.



Nálunk ezt januártól megfelezik, azaz 2 napra veszik le.De, semmiféle workshop, egyeztetés meg ilyesmi nem volt erről,hogy a munkavállalói felet meghallgatták volna a vezetők.


Szerintem, ezzel a létszámot akarják csökkenteni, ugyanis jelentősen romlanak a munkakörülmények.

Vannak itt olyan emberek, akik 100 km messze laknak.Ők nem fognak heti 3 alkalommal bejárni, más állás után fognak nézni.


Illetve, a cég ezzel kicseszik magával, hiszen max 50 km-es körből fognak tudni munkavállalókat felvenni.Az még az a távolság, amit egy átlagember bevállal ingázáskor.


ma 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Hadd találgassak: eredetileg amerikai multi, rengeteg indiai felsővezetővel
ma 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1#


Nem talált.Nincsenek indiai vezetők.

ma 16:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak mert a HO szűkítése az indiaiak mániája. De akkor lehet, hogy csak a magyar vezetők mikromenedzsment mániája.

Én heti egy napot se járnék be 100km-ről. Eleve a hibridnek semmi értelmét nem látom: valahova vagy be kell járni, mert a munkához muszáj, vagy legyen full HO.

ma 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ilyen "rafkósak", szimplán csak az őskori felfogású magyar vezetők mikromenedzsment mániája szerintem.
ma 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valszeg a legtobben meg tudjak beszelni.... Eleg nehéz azt "kovetelni" hogy valaki bejarjon ha opcio az hogy nem kell bajarni munkaugyileg.
ma 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért a magyar munkavállalókat sem kell félteni, nagyon sokan felújították saját maguk a lakásukat az elmúlt pár évben. Fizetett munkaidőben.

Ez az egész HO erősen függ a munkakörtől. Hogyha külföldiekkel meetingelsz egész nap, illetve minden feladatod a laptopon végzed, akkor ehhez teljesen felesleges napi szinten utazni, csak hogy egy irodában ülhess. Ezt azért a főnökök nagy része belátja.

Építőipar, gyárak, közművek, az megint más. Ezeknél ott kell lenned, látnod kell mi történik. Laptopról nem tudod irányítani a történéseket.

ma 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez most olyan, hogy elindítok egy buildet, kimegyek és bepakolom a mosógépet. Később lefuttattom a unit teszteket, közben kiteregetek. Ugyanezekben az üres időkben az irodában kimennék a kávégéphez vagy a neten kattintgatnék valamerre, tehát tökmindegy, hogy otthon vagy az irodában vagyok.
ma 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7: pontosan. Ez az, amit nem lát a maradi vezetők nagy része, hogy az irodában se dolgozza le az alkalmazott a 8 óra minden percét, csak ott van. Kávézik, dumcsizik, kimegy rágyújtani stb., esetleg imitálja a munkát (pl. gyakorizik 😀). Nem értem, miért fáj az valakinek, ha cigiszünet helyett a mosógépet pakolom be
ma 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!