Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány dm3 szén-monoxid gáz...

Nyammogi kérdése:

Hány dm3 szén-monoxid gáz kell 10 kg vas-oxid redukálásához?

Figyelt kérdés

Kérlek, segítsetek megoldani ezt a feladatot, mivel nagyon nem értem, hogyan kellene elkezdeni.

Tudom, hogy kellene reakcióegyenlet, de hogy miként tovább, azt nem értem.

1 mol gáz tudom, hogy 24,5 dm3, az Avogadro-törvény miatt, de elakadtam itt.



2021. márc. 31. 22:35
 1/1 anonim ***** válasza:
A feladat megoldásához először azt kellene tudnod, hogy vas(ii)-oxidról (FeO), vagy vas(iii)-oxidról (Fe2O3) van-e szó. A megfelelő vas-oxid képlet alapján kiszámolható az adott vas-oxid móltömege, vagyis hogy egy mól vas-oxid hány gramm. Ebből aránypárral azonnal adódik, hogy 10000 gramm vas-oxid hány mol. A szén-monoxid és a vas-oxid sztöchiometriailag rendezett reakcióegyenletéból és ebből az előbb kapott molszámból pedig rögtön kijön, hogy mennyi mol szén-monoxid kell. Ha pedig ez is megvan, akkor a szobahőmérsékletű, normál légköri nyomású, adott anyagmennyiségű szén-monoxid térfogata is adódik az általános gáztörvényből.
2021. ápr. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!