Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Táppénz alatt ha felmondok...

Táppénz alatt ha felmondok mint munkavállaló , akkor a táppénzt meddig kapom?

Figyelt kérdés

Sajnos lerobbantam, a munkám fizikai.. Nagy az esély,hogy nem fogok tudni visszamenni, károsodtak az ízületek.. amúgy a munkától..

Ez is erdekes, hogy vajon ezt tudnám e bizonyitani..de erőm nincs hozzá pillanatnyilag hogy egy ilyenbe belemásszak..


A munkaltatóm teljes pánikba van, hogy mondjak fel, mert állítólag míg én nem mondok fel, addig nem tud a helyemre mast felvenni..Nekem ez nagyon fura. Ez egy iskola amúgy.

Hát ha felmondok, akkor azzal lemondok a tappenzről, nem?


Értem, hogy most helyettem kell dolgozniuk, de ezt hogy tenném, mikor nem tudok új helyet kereseni egyenlőre? :(

Örülök, hogy végre fel tudok egyedül öltözni..


Mi a helyes, korrekt megoldás erre, hogy mindenkinek jó legyen?

köszönöm



#táppénz #felmondás #betegszabadság #táppénz alatti munkavállalói felmondás
ma 08:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Ez már alapban bűzlik, hogy azt akarják te mondj fel. Nekik kell szerződést bontani ilyenkor, nem neked. Úgyhogy csak várj szépen. :)
ma 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

hát igen..

kész vicc..

szerintem felvehet mást a helyemre, csak ki kell kötni, hogy ha visszamegyek, akkor neki lejár a munka, vagy kap más munkát.

Mint mikor valaki pl. elmegy szülni..addig is vesznek fel a helyére valakit...

ma 08:44
 3/16 anonim ***** válasza:
54%

Meg lehet érteni téged és őket is.

Te örülnél, ha azért kellene többet dolgozni, mert egy beteg kolléga helyére nem lehetne felvenni senkit, és a meglevő emberek közt osztanák el a munkát? És mivel ők fizetik a táppénzed harmadát, nem biztos, hogy helyettesítésre kap plusz pénzt a fenntartótól.


Kössetek kompromisszumot, te is tudod, hogy megváltozott munkaképességű lettél, és rehab/rokkantsági ellátást fogsz igényelni. Ehhez nem kell megvárni az egy évet, most is el lehet indítani. Ha megvan, kérdés megoldva.

ma 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%
Iskolában azért nehéz fizikai munka nincsen, még a karbantartó se hal bele... (tudom, mert apukám az)
ma 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféleképpen se mondj fel te!
ma 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy egy ilyen sérüléssel rokkantsagit kapnék..nem nyomorodtam le, 'csak' atmenetileg..de ez nem 2 hét, hanem kb 2-3 hónap lesz a doki szerint..olyan mint mikor eltörik a térde, csak itt inszalag sérült..


Kedves utolsó,, biztos vannak laza munkahelyek..ez nem az.. én itt megszakadtam szó szerint..badellakat kellett emlegetni , elmosni, napi többszáz tányér, evőeszköz, és plusz takarítás..

hidd el, hogy nagyon nagyon nehéz..

ezt csak full egészséges ember tudja ellátni..

Apukád remélem egeszeges..de egy karbantartói munkát is csak ép testtel lehet ellátni.szoval legszives ha nem tudsz erdemben hozzászólni, és válaszolni a kérdésre, akkor inkabb fogd vissza magad, és legfőképp a rosszhiszeműségedet tartsd meg magadnak, van elég bajom..


Valamit szögezzünk le:

Nem lógok. Utálok itthon lenni, és imádok dolgozni.

Viszont logó karra, fajdalommal, nem lehet új.mumkahelyet keresni.


Erre van a munka törvénykönyve, hogy ilyen esetben vedje azt aki eddig kitette szívét lelkét testét a munkahelyén.

ma 09:00
 7/16 anonim ***** válasza:
ma 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nekem nem ad be semmit.

Mi ez?

ma 09:05
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
#8: ezt úgy mondják, errefelé hogy cool story bro
ma 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Látom dúl a jóindulat.

Teljesen elképzelhetetlen, hogy valaki lesérüljön munka közben ugye??

.. és az a normális, hogy akkor toöbbévnyi munkaviszony után fogjuk, és kidobjuk, mert elromlott.

Szuper, hogy a kérdésre válaszoltatok.:D 'köszi'


Tisztelet a kivételnek.

Nekik tényleg köszönöm

ma 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!