Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzban véthető hibák?

Önéletrajzban véthető hibák?

Figyelt kérdés

Önéletrajz írásánál milyen hibalehetőségek vannak? Mitől jó vagy rossz egyáltalán egy önéletrajz?

Tanácsokat szeretnék milyen szempontok alapján ellenőrizhetem magamnak vissza, hogy jó lesz-e az önéletrajzom.

A segítő válaszokat előre is köszönöm :)


ma 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

1 - a legfontosabb: helyesírási hibák. Ha marad hiba, komoly állás felejtős.

2 - .doc/.docx és hasonló formátumok. Instant delete (nem csak szóbeszéd, ahol eddig dolgoztam, ott mindenhol ez volt a "protokoll").

ma 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
HR vezető vagyok 8 éve. Nem gond a .doc és docx kiterjesztés még vezető pozícióknál sem. Helyesírás viszont fontos. Hagyatkozz a tényekre, ne írj ilyen hülye klisés motivációs mondatokat, hogy itt szeretné magam megvalósítani, vagy csapat játékos vagyok. Szakmailag legyen benne minden lényeg, csak tényeket tartalmazzon.
ma 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 BeefEater ***** válasza:

Amit beleírsz, az legyen pontos és igaz. Ne legyenek ordító helyesírási hibák. Ne ereszd bő lére. Ha csak nincs 15 éves szakmai tapasztalatod, akkor maximum 2 oldalba bele kell férnie (nem érdekel senkit, hogy ötös voltál magyarból).

Ha van bármi védett tulajdonságod (bőrszín, vallás, szexualitás, terhes vagy, stb), azt hagyd ki.


doc/docx: Én ilyennel még nem találkoztam, hogy valaki ilyen alapján szűrt volna. Ha nem pdf-ben küldöd az viszont előfordulhat, hogy nem úgy jelenik meg mint nálad és ettől rosszabbul értékelnek, mintha nem egy szétesett önéletrajzot küldtél volna.

ma 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valóban érdemes kipdf-elni, de leginkább azért, hogy ugyanolyan módon jelenjen meg, mint ahogy nálad.

Az álláshirdetésben szereplő kifejezéseket érdemes bemásolni az önéletrajzba. Mert lehet, hogy hasonló dolgokat csináltál, de a HR-es nem ért feltétlenül minden szakmához, lehet, hogy nem találja relevánsnak a tapasztalatod. Van ahol keresőprogrammal mennek végig az önéletrajzokon, az is a hasonlókat fogja kiadni.

Életkor, lakcím nem követelmény, azokat hagyd ki, ha messze laksz, lehet, hogy eleve be sem hívnak.

Nem releváns munkatapasztalatot hagyd ki.

ma 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha közvetítőhöz, személyzeti tanácsadóhoz, fejvadászhoz küldöd, akkor mindenképp szerkeszthető formában, lehetőleg .docx-ben és ne PDF-ben, mert azzal a közvetítőt szivatod meg. Egyrészt ki tudja javítani a helyesírási hibákat, másrészt neki azt anonimizálva kell továbbküldenie a potenciális cégekhez.
ma 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!