Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezt ti is tapasztaltátok már...

Ezt ti is tapasztaltátok már állásinterjún?

Figyelt kérdés
Nos, amit dióhéjban tudni kell rólam pályakezdőnek számítok így sok tapasztalatom ebből adódóan interjúk terén sincs, viszont egy olyan interjúra mentem el a minap ahol szerintem beleilleszkedtem a megpályázott állás/ cég profiljába. Maga az interjú szerintem nem sikerült rosszul, nem blokkoltam le, tudtam mindenre válaszolni, vissza is kérdezgettem, poénok, röhögcsélés is volt. Aztán az interjú után olyan megjegyzéseket is kaptam, hogy lesz még 2. kör, amit nagyon úgy mondtak, illetve éreztettek is velem, hogy valószínűleg fognak hívni, illetve a HR-es csaj is azt mondta, az elköszönéskor, hogy "akkor valószínűleg még találkozunk". Az interjút követően, még jött egy fél órás kis szakmai teszt, amit többször is hangoztatott a fejvadász cég munkatársa is meg az interjú közben a hr-s csaj is, hogy nem kell tőle tartani, nem a feladatok helyes megoldására kiváncsiak, hanem csak a gondolkodás menetre, illetve bármit használhattam is a hozzá. Rendben ezt is megírtam, igen bevallom chatgpt-t használtam hozzá, még talán láthatták is. Aztán másnap reggel jött az email, hogy "hosszas mérlegelés után nem rám esett a választás".... Szerintetek min csúszhatott el a dolog?

szept. 10. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

"Rendben ezt is megírtam, igen bevallom chatgpt-t használtam hozzá, még talán láthatták is."


Szerinted min csúszhatott el a dolog?

szept. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a "mindent használhatok"-ba az is beletartozik, és ők mondták, hogy telefont is nyugodtan használhatok, azt hogy a telefonon mit használtam azt kizárt hogy látták ha csak optikai távcsővel felszerelt kamera volt bent az interjúztató szobában, de szerintem fölösleges is ezt boncolgatni, inkább jobb lenne ha nem rögtön egy fölényes okoskodó megjegyzést írnál, hanem érdemben is tudnál valami válaszolni egy kérdezz-felelek oldalon.
szept. 10. 14:46
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
A gondolkodás meneted nem illett a csapatéba.
szept. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
A felvételeddel távolabb kerülnének a “diverzitási” célkitűzéstől. Értsd: ha nem vagy nő, vagy transzi, vagy ha már férfi vagy akkor nem színesbőrű vagy mozgássérült, akkor bizony rontanád a mutatószámot. Fehér férfiakra létszámstop van érvényben, igaz ez nem így van megfogalmazva, hanem hogy diverzitási kvótáknak kell megfelelni, amelyek kialakítása során arra figyeltek, hogy a fehér férfiak diszkriminációja valósuljon meg.
szept. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
A chatgpt idióta, hibás, bő lére eresztett válaszait bárki felismeri, aki már találkozott vele. Az nem baj, ha valaki pályakezdőként nem válaszol helyesen egy szakmai kérdésre, de az, hogy minimális problémamegoldó készséggel sem rendelkezik, nincsenek önálló gondolatai, és még meg is próbál hülyének nézni a jelölt, az éppen elég, hogy ne hívjuk be a következő fordulóra.
szept. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 BeefEater ***** válasza:
82%
A legtöbbször én vagyok a csapatunkban az interjúztató. Most már előre szoktam mondani a jelentkezőknek, hogy bármit használhatnak, de a legtöbb AI (ChatGPT is) hibás válaszokat ad. És ha felolvassa a jelentkező a hibás választ az mindegy, hogy miért hibás.
szept. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Kitalálom: Az ott dolgozók nem úgy gondolkodnak, hogy csapassuk be a chatgpt-be a feladatot és kész a munka nagy része.
szept. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
77%
A ChatGPT-t ne használd szakmai teszt közben! Én is használtam szeptember 6-odika pénteken, és ott meg is mondták nekem, hogy nem tetszett az nekik, hogy használtam chatGPT-t!
szept. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
Illetve lehet nem kell nagy dolgokra gondolni. Volt valaki más, aki meg mégjobb volt.
szept. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!