Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Coursera, edX 5 hetes képzések...

Coursera, edX 5 hetes képzéseket érdemes lehet elvégezni, vagy csak kinevetnek a munkáltatók?

Figyelt kérdés

Nyílván nem diplomát akarok vele kiváltani, hanem csak valami pluszt szeretnék, a meglévő kompetenciáim mellé.


20-100 ezer forint között vannak, szóval nem nagy összeg, de ha csak kinevetnek miatta akkor ennyit sem ér…



szept. 15. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Attól függ milyen területen.


IT-ban szeretik ezeket az $5 Udemy kurzusokat, nem baj, ha önéletrajzba is belerakod.

szept. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1.


Logisztikai osztályon, egy raktárban vagyok műszakvezető… De kb. egy év múlva automatizálás miatt meg fog szűnni a pozícióm. Először még úgy volt, hogy majd tovább képeznek és lehetek akár raktározási és szállítmányozási vezető, de végülis hamarabb lesz és komolyabb is lesz az automatizáció mértéke. Az összes középvezetőt elküldik és még a felsővezetők közül sem maradhat mindenki…


Szóval teljesen új munka után kell nézzek.


Én diplomás vagyok, de pedagógus vagyok és nincs komolyabb közöm sem a logisztikához, sem pedig az informatikához, vagy mérnöki tudományokhoz… Teljesen alulról kerültem ebbe a poziba, 8 év után, elég keménymunkával.


Nem tudom, hogy így máshova átvesznek e majd valami hasonló középvezetői pozícióba, illetve azt sem hogy miben kéne gondolkodnom ha az automatizáció már nálunk is ki tudja váltani az emberi munkaerőt… Mert ez nem egy üdítőgyárhoz tartozó okos raktár, ahol homogén a termékek 99 százaléka. Hanem itt hatalmas eltérés van méretre, formára, súlyra és anyagra is, a termékeket illetően és folyamatosan megújuló termékpaletta a jellemző. Tehát ez után, ha ez tejesen automatizálható, hagyományos raktárakat csak is kizárólag a vegyi/gyógyszeriparban tudok elképzelni.


Lehet, hogy majd egy komplett egyetemi szakot el kéne végezzek levelezőn, de most “hirtelen”, hogy egyáltalán nagyobb eséllyel felvegyenek valahova a közel jövőbe, talán ilyen online kurzusokkal tudnám kicsit színesíteni a CV-m.


Ezeket néztem:


Operations and Supply Chain Management kurzus, amit a Coursera kínál (University of London)


Fundamentals of Enterprise Resource Planning by Doane University, ez a edX-en van.


Együtt a kettő max 100.000 forint és mindkettő 4-5 hetes.


Tisztában vagyok vele, hogy sok hasznuk nincs, de nem tudom hogy mi a munkáltatók álláspontja ezekkel kapcsolatban általában…

szept. 15. 16:47
 3/3 anonim ***** válasza:
30%
Youtube-ról is megtanulhatod, inkább spórolj a pénzeddel.
szept. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!