Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha szeretnék kitanulni egy...

Ha szeretnék kitanulni egy szakmát, akkor keressek egy szakit, aki egyedül dolgozok, vagy menjek el nagyobb céghez, vállalathoz?

Figyelt kérdés
Hűtő, klíma, cső, kazánszerelés, satöbbit szeretném megtanulni. Logikus az lenne, ha keresnék egy "mester" embert, aki mellett megtanulhatnám a szakmát. De bátyám úgy járt, hogy kőműves mellett dolgozott több, mint fél évet, és dumált neki, hogy régen az inasok fizettek azért, hogy a mester mellett tanulhassanak, de közben a mocsadék minden erejével azon volt, hogy semmit se tanuljon meg. Nem engedett neki olyan dolgokat csinálni, amivel tanulhatott volna bármit is. Szerintem a vállalkozók 90, hanem több százaléka ugyanilyen. Ezeket az alakokat egyébként kilehet szűrni valahogyan?
aug. 31. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Senki se fog önmagánka konkurenciát gyártani.
aug. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1.: Akkor ők hogy tanulták meg?
aug. 31. 23:43
 3/13 anonim ***** válasza:
Az esetek 98% elég ha eltudod olvasni, és értelmezni hogy mi van a termék használati utasitására írva. Bonyolultabb dolgoknál általában van müvezető. Ha érteni is szeretnéd hogy mit miért akkor marad a főiskola/egyetem...
szept. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Menj el nagy céghez és dolgozz ipari környezetben!


Sokkal többet fogsz tanulni, mint egy "én így szoktam csinálni" kisvallalkozótól.

szept. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4.: Épületgépész technikus a végzettségem. 2 éves volt, sok mindent tanultunk, és sok mindenre lenne jogosultságom, de gyakorlati téren kb. semmit nem tudnék megcsinálni...


Jó lenne megtanulni a vízvezetékszerelést, kazánszerelést is, úgymond egy mindenesnek lenni.


De főleg a klímaszerelés érdekelne, szerintem abban van a legtöbb pénz.


"Sokkal többet fogsz tanulni, mint egy "én így szoktam csinálni" kisvallalkozótól."


Most már ebből leesett, hogy mekkora f@szság volt, amit kitaláltam... Elmegyek akárkihez, lesz@rja, hogy én megtanulom-e, és talán ad minimálbért. Ezzel szemben egy nagyobb cégnél azért gondolom nem kamu betanítás van, ha önállóan kell dolgozni, biztosan elvárják az újoncoktól, hogy minél hamarabb megtudjanak csinálni mindent, és ne az legyen, hogy ott van fél, 1 éve, és semmit nem tud.

szept. 1. 07:33
 6/13 anonim ***** válasza:
Nagyobb céghez mennék el ahol legalább van 5 fő.
szept. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nagyobb cég, 5 fő 😅


Menj el egy 20-30 fős épületgépészeti céghez a szakmáddal, meglesz a gyakorlat is, meg ipari szereléseken több pénz van, mint a lakossági klímaszerelésen.


Vagy keress egy vízvezetékszerelő céget.


Nem jellemző a minimálbér, ezek eléggé keresett szakmák. SOk sikert!

szept. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7.: Kösz a jókívánságot!


Egy kisebb városban élek, ezért gondoltam arra, hogy többre mennék azzal, ha mindenhez értenék egy kicsit, mintha csak egy valamit sajátítanék el profin, mivel itt egyetlen dologra úgysem lenne nagy kereslet.


Mik azok az ipari szerelések? Ezeket a pénzesebb melókat vállalkozóként megkaphatnám?

szept. 1. 09:08
 9/13 anonim ***** válasza:
#2 suliban, majd önmaguktól. Ellesték a szakitól, aki nem direktben tanította őket.
szept. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Aki klímaszerelő, attól kérdezem, hogy mennyi idő megtanulni, amíg önállósodni tudok?


Nekem azt mondták, hogy a cégek is ugyanolyan férgek, mint a vállalkozók. Arra mennek rá, hogy évekig csicskáztassák az újoncokat, és inkább menjek ki Ausztriába, vagy Németországba, mert ott a szakemberhiány miatt tényleg normálisan tanítanak, és nincs is bennük az itthonira jellemző rosszindulatú mentalitás, hogy még véletlenül se tanítsanak meg semmit se.

szept. 1. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!