Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki lehet jelenteni hogy az...

Ki lehet jelenteni hogy az orvos, mérnök, közgazdász, jogász, és informatikus diplomákon kívűl anyagi értelemben nem éri meg lediplomázni, mert annyit, vagy alig többet fogsz keresni mint egy szakmunkás, érettségis vagy okj-s végzettségű?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk ha olyan középfokú szakmákat (vagy szakmunkákat) veszünk alapul az összehasonlításnál, mint az okj-s rendszergazda, buszsofőr, önkormányzati vagy banki ügyintéző, esetleg könyvelő, nem is beszélve a szakikról(szakács, mozdonyvezető, burkoló, fodrász stb...)

aug. 18. 01:03
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:

40#

Ez új, én eddig azt hittem hogy a statikus foglalatosság, meg az új ház, illetőleg egyéb épület tervezése nagyon jövedelmező...

aug. 20. 18:40
 42/47 anonim ***** válasza:
100%
41 : alkalmazottként sajnos kevésbé. Van pár iroda ami fizet, jó része külföldre dolgozik, de sok hazai iroda bagóért akár mérnököt. Vállalkozóként jobbak a pénzek, de kicsi az ország nem lehet sokkalta több maganzó ezen a területen. Csinál mindenki amit csinál, de az épìtőipart mérnökkent jó messzire elkerülném.
aug. 21. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
100%
Sok kollega továbbá arról panaszkodik, hogy mernokkent is borítékba kapja itt a fizuja jó részét. Eleg körbe olvasni fizetési fórumokon.
aug. 21. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
75%
#43 Én ennek csak örülnék, hogy nem tömöm Orbanék zsebét.
aug. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 A kérdező kommentje:

43#

És mennyi az az annyi borítékban?

Mert amíg volt paraszolvencia az orvosok is abból lettek milliomosok...

aug. 21. 13:30
 46/47 anonim válasza:
30%
Nézd meg az álláshirdetéseket. Ha erős vagy, többet kereshetsz, mintha végzettséged van. Ha most lennék fiatal, elmennék kőművesnek, tetőfedőnek, útkarbantartónak. Sokkal többet keresnék, mint informatikusként. A minőségi elvárások, pedig legfeljebb a megjelenés tényére korlátozódnak.
szept. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
23%
Most ugyanazt megkapja az orvos kávéba meg csokiba, nekem ismerosom foorvos es van egy kisboltja amibe feketen azt arulja amit kap
szept. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!