Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki lehet jelenteni hogy az...

Ki lehet jelenteni hogy az orvos, mérnök, közgazdász, jogász, és informatikus diplomákon kívűl anyagi értelemben nem éri meg lediplomázni, mert annyit, vagy alig többet fogsz keresni mint egy szakmunkás, érettségis vagy okj-s végzettségű?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk ha olyan középfokú szakmákat (vagy szakmunkákat) veszünk alapul az összehasonlításnál, mint az okj-s rendszergazda, buszsofőr, önkormányzati vagy banki ügyintéző, esetleg könyvelő, nem is beszélve a szakikról(szakács, mozdonyvezető, burkoló, fodrász stb...)

aug. 18. 01:03
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
(Mármint nem 45 évesen megy nyugdíjba, hanem te leszel annyi mire kapsz egy idealizált szociológus kvalitást kívánó állást, addig meg valóban önkormányzatnál vagy csinovnyik)
aug. 18. 16:45
 22/47 anonim ***** válasza:
100%

#16: Egészségügyi mérnök. Ez olyan mérnöki Msc, amit vegyész, gyógyszerész vagy TTK kémia alapdiplomával is csinálhatsz.


Ha nincs forrásod a fizetési adatokra, akkor miről beszélsz? Egy-egy anekdotából szeretnél általános érvényű következtetést levonni? Nem tűnik megalapozottnak.

aug. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:

22#

A mérnök is szerepel a felsorolásban, nyilván abból is van olyan amelyik nem éri meg, de azért ott van lehetőség nagyon jól keresni.

Nyilván itt arról szólt a kérdés hogy a felsorolt szakmákon kívűl van-e értelme diplomázni.

A 16-os válaszoló ugyan tényeket közöl ami a szakmunkások keresetét illeti, de én nem azért írtam ki a kérdést hogy egymást provokálva propagáljunk nem diplomás szakmákat, hanem egy összehasonlításra irányuló szándék vezérelte...

De sokan elkanyarodtak itt a tárgytól.

Azért köszi a válaszokat mindenkinek!

aug. 18. 17:05
 24/47 anonim ***** válasza:
64%

20:

"És azt egy diploma fog adni"


Ez egy életpálya:

Mire felvesznek egy helyre, ahova maxpont közelében tudod beverekedni magad egy 30-szoros túljelentkezésű helyre, hadd nem mondjam, hogy ez a dolog NEM az UTÁN kezdődik, hogy bekerültél.


2008-as a budapesti panaszdal: "verseny van az oviban".


Tehát messze nem CSAK az egyetem során alakítod ki ezt a képességet.


"a 21. században az internet információs tengerében?"

Hiába van ott az információ, ha nem tudod használni, nincsenek meg hozzá a képességeid.

Az információ mindenkinek ott volt mindig is, mégis van, aki funkcionális analfabéta, más meg doktorál 16 évesen.

aug. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolkodni és kíváncsivá tenni nem tanít meg"

Én csak olyan helyeket ismerek, ahol de, pontosan ezt tanítják meg.

aug. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
87%

"az oltás hisztinek pont hogy a nem "értelmiségi" ismerőseim nem dőltek be"


Véleménybuborékban vagy, mint mindenki.

Keress erre statisztikákat!

Minden statisztika mást mond, amint ami a te tapasztalatod ebben, tehát ez egy tévhit.

aug. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
87%

Ami meg a fő kérdést illeti:

Én ennél hedonistább vagyok, azt tanultam mindig, ami a legnagyobb élvezetet nyújtotta és amire a legjobban vágytam.

A többi szempontjaim gyengébbek.

aug. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
78%
Épìtőiparban vagyok mérnök. Itt az épìtő és épìtész mérnökök jó része már most is átlagosan vagy xarul keres. Az a kevés aki nem az vagy heti 60 órát dolgozik vagy vállalkozó .
aug. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:

25#

Akkor ezek szerint más közegben mozgunk, én nem ezt tapasztalom.

Mindenesetre egy másik topikban szívesen (vagy lehet nem annyira szívesen) értekeznék erről veled, de itt csupán az anyagi lehetőségeket érintette a kérdés, nem ifjú Mozartokat és nem Ner haverokat alapul véve az érvényesülés terén... A kérdés az volt, hogy az adott szakmák összehasonlítva x idő munkatapasztalat után (legyen az kezdő vagy senior) mekkora nettót képes realizálni a végzettségével a bértáblák szerint, és ennek nyomán pusztán ANYAGI SZEMPONTBÓL mennyire éri meg belefogni...

Nem szerepeltek egyéb partikuláris önfejlesztési/önkifejezési illetve világnézet tágítási szempontok kritériumként...

aug. 18. 17:25
 30/47 anonim ***** válasza:
0%

29: Az elején ezt válaszoltam:


"Az, hogy erős kapcsolatod van a valósággal, az anyagi és nem anyagi előny is lehet kritikus és nem kritikus helyzetekben is."


Mert lehetnek (szoktak lenni végső soron!) anyagi előnyei is.


Pl. az, hogy hagytad magadat kirúgni a helyett, hogy a leépülés és betegség kockázatát felvállaltad volna, annak van anyagi vonzata szerinted?

Munkaképtelenség vs. munkaképesség. Élet vagy halál.

Ki az, aki átlátta, hogy eközött kellett választani valójában?

aug. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!