Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki lehet jelenteni hogy az...

Ki lehet jelenteni hogy az orvos, mérnök, közgazdász, jogász, és informatikus diplomákon kívűl anyagi értelemben nem éri meg lediplomázni, mert annyit, vagy alig többet fogsz keresni mint egy szakmunkás, érettségis vagy okj-s végzettségű?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk ha olyan középfokú szakmákat (vagy szakmunkákat) veszünk alapul az összehasonlításnál, mint az okj-s rendszergazda, buszsofőr, önkormányzati vagy banki ügyintéző, esetleg könyvelő, nem is beszélve a szakikról(szakács, mozdonyvezető, burkoló, fodrász stb...)

aug. 18. 01:03
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
(A pilóta és légiforgalmi irányítókat ide sem véve, mert azok még ezeknél a top diplomásoknál is jobban keresnek sokszor)
aug. 18. 01:06
 2/47 anonim válasza:
56%
Nem. Csináld azt amit szeretsz. Ha csak a pénz motivál, soha nem lelsz boldogságra.
aug. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
Köszi, de a kérdés az anyagiakról szólt.
aug. 18. 02:23
 4/47 anonim ***** válasza:
24%

A mai világban egy szabadpiaci szférában elsősorban az fog sokat keresni aki a piaci feltételeknek (nagy keresletnek) képes eleget tenni szolgáltatással vagy termék eladással. Anyagi értelemben nézve mindíg azt éri meg csinálni amire nagy a kereslet.


Ettől a ponttól pedig felmerül az a tény, hogy az embernek nem éri meg olyannal foglalkoznia ami egyáltalán nem érdekli őt, vagy nincs rá tehetséges. Nagy százalékban nem lesz versenyképes azokkal szemben, akik sokkal jobbak egy adott szakmában.

aug. 18. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
93%
Pusztán anyagi szempontból neméri meg az egyetem. Ennyi energia befektetéssel ha csak a pénz számit nagyobb bevételt érhetsz el más dolgokkal. Ha mindent figyelembe veszel akkor már más, de a kérdés csak a pénzről szolt.
aug. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
29%
Jó, de milyen más diplomák vannak a felsoroltakon kívül amiknek az említésekor nem kell a röhögést visszatartani?
aug. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
30%
7 állatorvos, pilota, tiszt
aug. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
72%

Egy sima érettségis sem keres szart se.

Szakmunkásból van hiány. Szerelő, ács, bádogos, stb. Jól is keresnek.

Diploma meg az általad és a 8-as válaszoló által felsoroltakon kívül szart se ér.

aug. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
14%
# Sőt már a érnök, gazdász jogász semm ér sokat. Annyira telítődnek, hogy egyre kevesebbet érnek és ez csak rosszabb lesz számukra, mert mindenki ilyen diplomákat akar.Jogászként is akkor tudsz jól keresni, ha van ismerséged, gazdászkánt max Pesten külföldi multinál, érnökként meg talán villamosmérnök diplomával tudsz úgy pozícionálni, hogy normális fizetésed legyen, de ez is erősen területfüggő.
aug. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

8#

Az állatorvos benne van az "orvos" megnevezésemben, mert nem írtam hogy "csak ember orvos", a tisztek nem keresnek sokat, még a főtisztek sem kiemelkedően, nem régiben láttam itt róla kérdést, a pilótát is említettem és tudtommal (legalábbis a nagy részéhez) nem kell diploma, de javítsatok ha rosszul tudom..

aug. 18. 10:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!