Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki lehet jelenteni hogy az...

Ki lehet jelenteni hogy az orvos, mérnök, közgazdász, jogász, és informatikus diplomákon kívűl anyagi értelemben nem éri meg lediplomázni, mert annyit, vagy alig többet fogsz keresni mint egy szakmunkás, érettségis vagy okj-s végzettségű?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk ha olyan középfokú szakmákat (vagy szakmunkákat) veszünk alapul az összehasonlításnál, mint az okj-s rendszergazda, buszsofőr, önkormányzati vagy banki ügyintéző, esetleg könyvelő, nem is beszélve a szakikról(szakács, mozdonyvezető, burkoló, fodrász stb...)

aug. 18. 01:03
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:

30#

30#

Nem mondom hogy nincs reláció abban amit mondasz, csupán én olyasmi válaszokat vártam mint a kissé szomorú és kiábrándító 28-as...

Nyilván ahhoz kell egy intellektus hogy az ember az életével jól sáfárkodjon, de én normálisan dolgozó nettókra voltam kíváncsi különböző diplomás szakok, és nem diplomás szakok esetében, nem ilyen kioktató partikuláris jelentőségű off válaszokat mint a tiéd, meg mint amilyet a szakmunkát propagáló és a diplomásokat lesz@ró 16-os...

aug. 18. 17:38
 32/47 A kérdező kommentje:
(Akkor most pontosítottam, ezért légyszi ebből a megvilágításból ne spannold ezeket a válaszokat, mert a kérdés szempontjából irreleváns)
aug. 18. 17:41
 33/47 A kérdező kommentje:
Spammold*
aug. 18. 17:42
 34/47 anonim ***** válasza:
72%

Vannak még diplomák, amit sokat érnek, de gyakorlatban átalakul a piac.


Egy informatikus, marketinges ma többet ér, mint egy jogász. Páromnak van jogi diplomája (meg még sok ismerősnek), alig lehet vele elhelyezkedni.

aug. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
Földmérő és földrendező MÉRNÖK diplomával milyen jól lehet keresni? Ha már a kérdésben az áll, hogy a mérnöki diplomákat anyagi értelemben véve érdemes megcsinálni.
aug. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
73%
35: önkormányzatoknál és egyéb hivatalos szerveknél jó eséllyel bertábla szerinti apropenzeket fizetnek. Épìtőipari cégeknél is vannak geodétak. Nagyrészt helyszínrajzi és magassági pontokat adnak a terepen a dolgozóknak. Egyik sem kereshetett vele túl jól ahogy követtem a szavaikból. Az talán jobb lehet ha valaki vállalkozó és maga szedi be a díjakat a kitűzések után. De ahhoz kell szakmai jogosultsági idő, több millió forint műszerekre stb.
aug. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
79%
Mérnökök között alapvetően az infós, mechatro, villamos trió az amikkel jól szoktak keresni. És talán még utána a gépészet vmi nagy gyártó vagy autoipari cégnél. Utana a többi szak már nagysagrendekkel kevésbé jó. Én például epìtőmérnök vagyok. Eleg sok végzett és ismerős van aki sztem egyáltalán nem keres vele jól csak olyan átlagosan. Vagy max egy picit felette.
aug. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
69%
#22 Van forrásom. Kb az összes multinál van isnerősö itt borsodban. Pestről meg van statisztika. Azért írtam, ha nem hinnéd el. 100 százalékig biztos vagyok benne, hogy 15 éve nem kezdtél ennyivel.
aug. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
42%

37 Márők se sokáig. A mechatro is erőssen függöt, hogy hol tud elhelyezkedni, infósok meg annyira telítődik, hogy hihetetlen. Mindenki is programozó akar lenni. Az elmúlt hónapokban fizetés visszaesés van még a szenioroknak is.


Aki pénzt akar keresni, az szakát tanul vagy elmegy orvosi egyetemre. Ilyen egyszerű.

aug. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
30%
37: sajnos az építész/ epìtőmérnöki vonal tényleg elég gyenge.
aug. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!