Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Másodévesként érdemes gyakorno...

Másodévesként érdemes gyakornoki pozíciókat pályázni?

Figyelt kérdés

Érdemes lenne úgy gyakornoki pozícíókat pályázni, hogy csak 1 teljesített évem van eddig az egyetemen? Ti hányadik évnél jártatok amikor elkezdtetek a szakmában dolgozni?

Ezen felül bármiféle tanácsot szívesen meghallgatok ebben a témában!

IT szak

Köszi előre is!!!



aug. 6. 17:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Info szigorlat sikeres teljesitese utan vallaltam munkat.
aug. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Ma már nagyon fontos hogy legyen gyakornoki tapasztalatod ahhoz hogy később ne kelljen szenvedned mikor a rendes állásodat keresed egyetem után. Régebben szerintem kötelező szakmai gyakkal elvolt nagyjából az ember.


Ha úgy érzed 20 óra munka megy egyetem mellett akkor mindenképpen elkezdeném mert az a 2+ év tapasztalat nagyon jól fog jönni.


Én a helyedben megpróbálnék kitörni a tipikus webfejlesztő vonalról, szerintem picit telített a terület és más niche be mennék bele.

aug. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
13%

Én ránéztem az órabérekre amit diákmunkásoknak ajánlottak és úgy voltam vele hogy kössz tesó dolgozzon ilyen aprópénzért az aki rászoruló, nekem nincs erre szükségem.


Persze ez nem azt jelenti hogy nem érdekel a terület hanem azt hogy másnak nem fogom a sz@rját tákolni fillérekért gyakornokként, szabadidőmben amikor kedvem tartotta saját cuccaimat fejlesztettem (spammerek, flooderek, modok, jelszótörők, botok stb...) néhány open-source githubon lévő projektet személyre szabtam, felturbóztam, aktualizáltam kedvem szerint. Elhelyezkedésemmel semmi gond nem volt, diplomázás után 2,5 héttel már kezdtem egy számomra szimpatikus helyen br 870k kezdőbérért úgy hogy több helyről is kaptam ajánlatot.

aug. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem az számít, hogy hányadik évben vagy, hanem az, hogy hány szivatós tárgyad van még hátra. Én 2. év után kezdtem dolgozni, miután a legrosszabbakat letudtam. Ne feledd, hogy ebben az életszakaszban még (ideális anyagi körülmények között legalábbis) a tanulás az elsődleges, és a munka másodlagos. Ne hagyd, hogy a munka az egyetem rovására menjen.
aug. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%
Teljesen mindegy, mert az csoda lesz ha el tudsz helyezkedni jelenleg.
aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#5 Nekem úgy tűnik, hogy éppen ezért nem mindegy… ha nincs tapasztalatom nagy hátrányban leszek.
aug. 7. 15:51
 7/15 IgaziÚriember ***** válasza:
12%

Pályakezdőként az a titok, hogy ki kell tűnni a tömegből. Egy-egy pályakezdő pozícióra beérkezik 200-300 önéletrajz, ezek közül nincs idő minden selejtet végighallgatni így erősem meg kell szűrni a jelölteket, hogy kivel óhajtunk leülni beszélgetni. Az olyan embereket szeretjük akiken látszik a lelkesedés, a talpraesettség és a tudását alá tudja támasztani eredményekkel.


Például azzal ki tudsz tűnni az átlagos, tömegjelöltek közül ha egy rákkutatóintézetnek fejlesztesz daganatos sejtek detektálásáta képfeldolgozó algoritmust, ebből születik több nemzetközi publikációd és előadod a kutatás eredményét orvosi konferencián. Vagy fejlesztesz egy autonóm önvezető marsjárót amit fellőnek a Marsra és ott valódi operatív környezetben is megállja a helyét. Szintén kiemel a tömegből, ha pl. fúziós erőművekhez fejlesztesz olyan algoritmust ami képes detektálni a tokamak belsejében a részecskék spin-momentumát és ebből létrehozni Hilbert-térben egy valószínűségi eloszlás-térképét.


De az hogy bemész valami noname magyar kkv-hoz ahol nem csinálsz semmit csak reszeled a fost heti 20 órában azzal semmi értékelhető tudásod nem lesz.

aug. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
30%

#6 Hát nem mondod... Ettől függetlenül örülni fogok ha méltóztat alkalmazni egy munkáltató, hogy legalább a sz*ros szakmai gyakom letudjam ami valószínűleg csak kávékihordásból (magyarul csicskáztatásból) fog állni. De már ez is az álom kategória... Itt tartunk sajnos.

Meg a közeg is egy hulladék amúgy, lásd az utolsó válaszolót.

aug. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
#8 hozzád hasonló tehetségtelenekre sosem volt szükség az IT-ban, csak volt egy olyan időszak amikor boldog-boldogtalant felvettek. Ennek vége. Most már csak az tud érvényesülni akinek tudása is van (mint jómagam). Gond nélkül elhelyezkedtem úgy hogy több cég is érdeklődött irántam pályakezdőként, most napi 2-3 óra effektív munkával elszórakozok home officeból, úgy hogy munkaidőben játszok, medencézek vagy épp recskázok. Viszont azt hozzáteszem hogy azalatt a 2 óra alatt azt is megoldom amit te 1 hét alatt sem mert én egy tálentum vagyok. Ilyen egyszerű, good luck & have fun a kávéfőzéshez fiam.
aug. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Te honnét tudod mihez és mennyire vagyok tehetséges te szerencsétlen?
aug. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!