Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A jelenlegi politikai helyzetb...

A jelenlegi politikai helyzetben érdemes ügyésznek készülve jogot hallgatni?

Figyelt kérdés
És különösebb (pl. családi) kapcsolatok, protekció hiányában, elsőgenerációs értelmiségiként lehetséges bejutni az ügyészségre, majd ott karriert csinálni?

júl. 30. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Külföldön igen, olyan országokban, ahol jogállam van és nem ilyen belterjes maffiatenyészet.
júl. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ügyészség független, kérdező!


Az, hogy lesz - e belőled ügyész, az qurva sok mindenen múlik, sokszor teljesen irreális dolgokon és ügyészi hozzáálláson is, de a legkevésbé a politikai helyzeten.


Én civil pályázóként juttottam be az ügyészségre (ügyvédi múlttal) és a harctéri döglött kutyát nem érdekelte a pártállásom.


Az viszont már sokkal jobban érdekelte őket, hogy miket publikáltam a büntetőeljárásjog témában meg milyen ügyeim voltak.


Ja, csak jelzem, hogy ügyészként semmilyen pártnak nem lehetsz a tagja, de már a pályázat beadásakor nyilatkoznod kell erről.


Szóval ne keverd bele a politikát az ügyészi karrierbe, mert nem kell.

szept. 6. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2: Tényleg független? Mert pl. a Simonka Gyuri azt mondta nemrég a telexes interjúban, hogy a titkosszolgálatokkal ellenőrzik az ügyészséget, és hogy valamelyik főügyész minden hétfőn eljár “eligazításra”.
szept. 7. 13:08
 4/4 anonim ***** válasza:

A lóf@sz anyjába Simonka Gyurinak!

Az a seggfej egy bukott politikus, aki mindenkit - köztük a Központi Nyomozó Főügyészséget - megpróbál ócsárolni, így menteni azt a nyüves irháját.


Az ügyészséget Polt Péteren kívül senkinek nincs joga ellenőrizni.

szept. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!