Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes kockáztatni (gyerekvál...

Érdemes kockáztatni (gyerekvállalás + új munkahely)?

Figyelt kérdés
Elég régóta keresek már új munkahelyet, most végre kaptam egy ajánlatot, de a férjemmel már babát tervezünk. Kb. 60-70 ezerrel több lenne a fizetésem (bár nem lenne home office), de ami nagyon elbizonytalanít, hogy 6 hónap a próbaidő, amely alatt elküldhetnek, ha teherbe esek. A gyerekvállalást már nem nagyon szeretném halogatni, de rossz lenne visszamondani olyan szempontból is, hogy a jelenlegi helyemet már nagyon nem szeretem, és semmiképp nem szeretnék ide visszajönni GYES után. 6 hónapig viszont nem fogom tudni titkolni, ha teherbe esek. Szerintem nem fogok merni kockáztatni, de kíváncsi vagyok a véleményeitekre vagy a tapasztalataitokra, hátha volt valaki hasonló helyzetben.
júl. 29. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem vársz 6 hónapot a gyerekkel? Már nem oszt nem szoroz. Vagy csak a próbaidő lejárta előtt 2 hónappal próbálkozzatok, ha rögtön össze is jön, még nem látszana.
júl. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha gyereket akarsz én biztos nem váltanék olyan helyre, ahol nincs homeoffice. Azért azt is számold bele, hogy a bejárás az idő és pénz, illetve homeofficeból tovább tudsz dolgozni a gyerek mellett is akár, ha úgy jön össze.
júl. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1: Már elkezdtünk próbálkozni.


#2: Igazad van, a home office nagy előny, csak már nagyon utálom ezt a munkahelyet, hiába, hogy tudok otthonról dolgozni.


Köszönöm a válaszokat!

júl. 29. 12:50
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Számolj kicsit: 70 ezerrel több a pénz, de be kell járnod. Nem tudom, milyen messzire kellene, de számoljunk 10km-rel és egy átlagos városi autóval, persze reggel dugóban, ahol 7,5 litert fogyaszt, az havonta 420km, 620-as benzinnel számolva 20 ezer, szóval már rögtön csak 50 ezret nyersz.
júl. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem autóval járnék.
júl. 29. 13:39
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes hát!

Magasabb fizóval több lesz a gyed meg a többi járandóság!


Mellesleg harmadik negyedik hónapig amúgysem érdemes bejelentened a melóhelyeden, mert az orvos csak a 90 napnál idősebb terhességet igazolja le.


Addig jogilag cseszheted ha kirugnak (és sanszos, hogy ki fognak, ha korán kiderül, mert sajna ez a magyar módi)...


Csalni, hazudni, lopni kell vagy éhen maradsz a

millió koldus országába..

júl. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem rughatnak ki ha terhes vagy.
júl. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7: Próbaidő alatt kirúghatnak.
júl. 30. 09:51

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!