Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen az élet svájcban? Menn...

Milyen az élet svájcban? Mennyire nehéz elhelyezkedni a munkaerő piacon? Nehéz lakást bérelni?

Figyelt kérdés
Már gondolkodunk egy ideje, hogy szeretnénk szerencsét probálni külföldön,Svájc nagyon vonz mindkettőnket,mennyire nehéz ott új életet kezdeni,elég hiányos német nyelvtudással,de folyamatosan fejlesztjük.

aug. 5. 19:59
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
A minimumbert egyszemelyes haztartasra, CH-ban igy szamoljak hivatalosan: lakber+egeszsegbiztositas+1200 CHF. Lakber ca. 1500, Krankenkasse biztositas ca. 300.
aug. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
77%
Hivatalosan nem számolnak minimumbért! Hivatalosan csak Existenzminimumot számolnak!
aug. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
15ös, én projektmenedzser vagyok Zürichben évi 150.000 frankért. Szóval ez, ne haragudj, f*szság.
aug. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

23as

Mennyire hiányos a német tudásod?

aug. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
22- Igazad van, veletlenül irtam minimalbert, mert itt olvastam valahol, es a fejemben ez volt. De az Existenzminimumra gondoltam.
aug. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

De egy före sehol nem fizetnek 1500 CHF lakbérre. Kivéve, ha keres másik lakást, kantontól és településtöl is függ az összeg. Ha fizetik akkor is csak egy bizonyos ideig. Azért irtam absolutot.

1200 CHF Grundbedarfot az egész országban nem adnak egy före. A krankenkassét alapot teljesen átveszik.

aug. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
77%
23 vagyok, hát teljesen folyékonyan még nem megy, de a C1 az megvan. De amúgy angolul dolgozom.
aug. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
32%

27es

Na látod! A kérdezöé elég hiányos, akkor hogy hasonlithatod össze magad a kérdezövel? Persze te szerintem eléggé hiányos némettel mindenki Projektmanager lehet Zürichben 150000-ért.

aug. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!