Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen az élet svájcban? Menn...

Milyen az élet svájcban? Mennyire nehéz elhelyezkedni a munkaerő piacon? Nehéz lakást bérelni?

Figyelt kérdés
Már gondolkodunk egy ideje, hogy szeretnénk szerencsét probálni külföldön,Svájc nagyon vonz mindkettőnket,mennyire nehéz ott új életet kezdeni,elég hiányos német nyelvtudással,de folyamatosan fejlesztjük.

aug. 5. 19:59
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
83%

Hát nagyjából úgy érdemes kalkulálni, hogy egy szobát bérelni az kb 1000 CHF, a legolcsóbb biztosítás 300 CHF, az egyhavi kaja meg buszbérlet meg anyámkínja, ha valaki visszafogja magát az olyan 700. Szóval 2000-ből ki lehet jönni, ami felette van az megtakarítaható.


Családdal már sokkal neccesebb a dolog.

aug. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:
100%

Én közvetítő segítségével jutottam ki mert van vendéglátós papírom, 8 hónapja élek itt, a standard németet nyugodtan kidobhatod a kukába, ők megértik de te nem fogod, nekem sem ment. Leginkább a kétkezi munkásokat keresik mert el vannak kényelmesedve, nem fognak csak úgy odaadni egy felsőkategóriás melót egy külföldinek, lakásért is a rangsorban a svájciak vannak az első 95 helyen, a maradok 5-ön osztoznak a migránsok. Én megkaptam 1 hónap után az 5 éves munkavállalási és tartózkodási engedélyt mert a főnököm elégedett volt velem, de vannak akik fél évet, akár egy évet is várnak erre, bizonytalanságban hagyva, mikor rúgnak ki páros lábbal.

A család hátrányos tényező, én is azért voltam szimpatikus mert fiatal vagyok, se család, se gyerek és nem akartam hazamenni 1 hónap után. Csakis hosszútávra terveznek, van bőven elég vendégmunkás akiket lehet csicskáztatni 1-2 hónapig.

Mindenképp valami közvetítőt javasolnék, esélytelennek látom, hogy otthoni CV küldözgetéssel felfigyeljenek rátok.

A betegbiztosítás tényleg húzós, nekem 380 frank/hónap. Kaja is necc, azért a mindennapos "együnk valami jót" el lehet felejteni, hamar kiürül a kassza. Okosan kell csinálni és félretenni mindent, mert hamar elúsznak a dolgok.


Ha van kérdésed válaszolok szívesen!

aug. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Lakast csak ugy tudsz berelni, ha fel tudsz mutatni egy munkaszerzödest. Es csak akkor adjak ki, ha a lakber nem több, mint 1/3-a a brutto havi fizetesednek. Mindenkeppen ütökepesnek kell lenni a munkaerö piacon. Magyar diploma nem sokat er, erdemes Svajcban valami kikepzest csinalni.
aug. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Nem is a diploma számít igazán, hanem hogy hol dolgoztál eddig. Sajnos a magyar cégek mint referencia nem érnek szart se, a nyugat európai egy fokkal jobb, ha ott már lehúztál pár évet.
aug. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Mint keleteurópai, csakis olyan melót kapsz, amitöl a svájci undorodik. Szallagmunkás, takaritó, gyári alkalmazott, mezögazdasági munkás...

De te még mindig drágább leszel egy ukránnál...

aug. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
Utolsó, otthon mintha sokkal megbecsültebb és dicsőségesebb életpályára lenne hivatott az átlag munkás ember. Nem szégyen a munka, a munkás ember nem megvetendő. Az a megvetendő, hogy 2024ben magyarok ezrei vándorolnak ki inkább, hogy mosogassanak és pucolják a lépcsőket, mert otthon még erre sem jók. A szégyen az, hogy az alapvető nívó sincs meg egy átlagember átlagos életkörülményének fenntartásához. De ha NAGYPOLGÁRI, FEHÉR, KERESZTÉNY és ELHIVATOTT állampolgár vagy, lehet leesik valami karácsonykor. 🤮
aug. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Utolsó. Pont azt irtam, hogy amitöl a svájci undorodik! Olvasd el!
aug. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Emberek millioi takaritanak otthon a négy fall között. Wc-t pucolnak, vasalnak, föznek, pelenkát cserélnek,másokat ápolnak, még sincsenek megfizetve, megbecsülve. Örüljön neki aki pénzt kaphat azért.
aug. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

A svájci inkább iskolára költi a pénzét, magasabb fizetés reményében, hogy ne kelljen wécét pucolnia. Inkább kifizeti a migránst,csak hogy ne neki kelljen ezt a munkát elvégeznie.

Rengeteg képzési lehetöségeik vannak. Ami Magyarországon nincs. Pár okj-s képzés? Svájcban még érettségi nélkül is mehetsz harmadfokú képzésre. Németországban is, Ausztriában is.

Csak otthon nem. Amilyen az iskolarendszer, olyan az ország.

aug. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

10es

Igen 1.5 millio. De:

Az abszolút Existenzminimum egy fönél kb. 2700 CHF. De nincs még havi bérleted, nem voltál orvosnál, nem fizetted ki az adót, vagy a kötelezö nyugdijpénztárt, nem vettél egy bútordarabot sem, stb.

Ezt mind hozzá kell még számolni.

Az a csajszi a McDonald's-nál annyiból él, azaz ugyanannyi marad neki, mintha egy svájci nem dolgozna és szociális segélyen

élne.

aug. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!