Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Székesfehérváron miért lehetet...

Székesfehérváron miért lehetetlen tartósan elhelyezkedni a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 11 évben összesen legfeljebb 1 évet, ha tudtam helyben, Székesfehérváron dolgozni. Hiába jelentkezek egy állásra vissza se írnak vagy simán csak elutasítanak.

Tele vannak az állásportálok székesfehérvári gyári, kereskedelemi állásokkal, mégse kellek sehova se, hiába vagyok még viszonylag "fiatal". Még olyan állásra is szoktam jelentkezni, ami fullba nem érdekel, csak helyben had dolgozhassak végre.


Mindeközben Budapesten 1-2 hét alatt találok nekem tetsző állást. Ráadásul olyat, ahol hosszú éveken át tudok dolgozni.


Mit rontok el, hogy Székesfehérváron nem találok olyan állást, ahol tartósan meg tudok maradni, míg Budapesten simán felvesznek bárhova hosszab időre?



máj. 20. 08:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
De akkor mi a francért nem vállalod el a pesti állást? Fél óra alatt itt lennél vonattal.
máj. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1: Hol olvastad, hogy nem vállalom el a pesti állásokat? Pont, hogy elvállalom, ezért sem kopott fel az állam az elmúlt 10+ évben. :D
máj. 20. 08:56
 3/11 anonim ***** válasza:
13%
Miből gondolod, hogy a munkaerőpiaccal van a gond, s nem veled?
máj. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3: Onnan, hogy az ismerősi körömből többen is ezzel a problémával küzdenek. Nagyon sokan panaszkodnak, hogy lehetetlenség Székesfehérváron bekerülni bárhova is.
máj. 20. 11:04
 5/11 A kérdező kommentje:

Ott van például a Merx, Auchan, Aldi...

Egyik mostani kollégám mindhárom helyre beadta a jelentkezését, csak elutasítást kapott. Az Aldiban 2× próbálkozott, másodjára több éves kereskedelmi tapasztalattal se vették fel.


Én az Auchanban dolgozok külsősként. A munkaerőkölcsönző cég biztosítja az utazást céges busszal. Ha ez nem lenne nem tudnék bejutni munkahelyre, olyan borzalmasan félreeső helyen vannak az Auchanok minden településen. Csak Székesfehérvárra tudnék bejárni.

Mennék belsősnek az Auchanba, de nem lehet. Székesfehérvárra nem vesznek fel árufeltöltőnek, nem tudni miért. Hiába kellene kevesebb időt és energiát beleinvesztálniuk abba, hogy betanuljak, mert ahol most vagyok szinte mindenre is megtanítottak az Auchannal kapcsolatban, amire meglehet. A menedzserem szerint olyan jól dolgozunk, hogy engem és a kollégámat simán felvenne belsősnek. Csak az a fránya tömegközlekedés, a meg kocsira és jogsira most nincs pénz...

máj. 20. 11:16
 6/11 A kérdező kommentje:

Ami meg a Merxet illeti. Alig vesznek fel oda is valakit. Hogy mi alapján döntik el, hogy valakit felvesznek nem lehet tudni. Nekem és a kollégámnak vissza se írtak miután oda jelentkeztünk.


Egyszer a kollégámmal találkoztunk egy olyan faszival, akit felvettek volna a Merxbe árufeltöltőnek, viszont azon nem tudtak megegyezni, hogy melyik naptól állhat munkába a Merxnél. :D


Ez a faszi csodálkozott azon, hogy engem és a kollégámat miért nem vettek fel anno a Merxbe, mert mindkettőnket inkább el tudott volna képzelni árufeltöltőnek, mint saját magát.

máj. 20. 11:23
 7/11 A kérdező kommentje:

#3: Ha velem lenne a gond, akkor még Budapesten sem tudnék érvényesülni. Ráadásul úgy, hogy évekig megvagyok 1-1 cégnél és önszántából megyek el onnan máshova.

Hiába van munkaerőhiány, a kóklereket sehol sem szeretik, még Budapesten sem. Csak valamiért Székesfehérvár egy rendkívül elcseszett nagyváros, ahol lehetetlen érvényesülni.

máj. 20. 11:38
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Dióhéjban Fehérvár egy f*s város.

A Merxet nem értem mert állandóan hirdeti magát, de az ilyen munkáltatóknak kívánom hogy sose jöjjön össze egy normális munkavállaló.

máj. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Alapvetoen ezek betanitott munkák. Amikre hosszú távon egyre kevesebb ember kell. Ha 10 éves távlatban is vissza néznénk itthon sztem akkor is sok ilyen állást leváltott az automatizálás. Budapesten talán még ezen területen is lehet hiany egyenlőre, mert ott sok a meló lehetőség, van miből választani az embernek. El kellene odáig jutni , hogy legalább egy keresett szakmat megcsinálj munka mellett . Mert azért jócskán vannak olyan szakmák amiben ha jo az ember sztem Fehérvár kornyeken sem izgul minimálisan sem a munkahelyvaltas miatt. Sok cég a betanitott élő erőt gyárakban egyebekben gépekkel kivaltja. Ahol nem megy hoz be inkább kulfoldrol munkaerokozvetiton keresztül külföldieket akiket bármikor elküldhet. Ìgy ahova ilyen emberek kevésbé jok , például a kereskedelembe, ìgy oda egyre tobb lesz a jelentkező, így egyre nehezebb koleszterin bejutni. Plane majd ha eltellik megint 10 ev. Es mondjuk te is öregedsz, 40 fölött 5 x nehezebb lesz. En a helyedben sürgősen képeznem magam. És ezt nem rossz szándékkal írom most !
máj. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Senior Séf ***** válasza:
0%
Az, hogy neked nem sikerül, nem jelenti azt, hogy lehetetlen. Tudod; lehetetlen nincs, csak tehetetlen.
máj. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!