Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lenne egy kérdésem arról hogy...

Lenne egy kérdésem arról hogy ez mennyire lenne korrekt illetve van e jogom hozzá? Többi lent

Figyelt kérdés

Van egy cég,1hónapja dolgozom náluk napi bejelentéssel,viszont sajnos rájöttem hogy nem az én műfajom ez az egész(kereskedelem).

Van e jogom “felmondani” náluk,vagyis elmondani hogy àtgondoltam a dolgokat és mégsem szeretnék itt dolgozni. Sajnos az augusztusi beosztás már megvan,és velem is számolnak,így nem tudom ez mennyire lenne korrekt illetve jogilag helyes.

Viszont van már egy új munkahelyi lehetőség ahol kezdenék augusztus második hetétől.

Tanácstalan vagyok,nem tudom mi tévő legyek,nagyon megköszönöm a segítségeteket.



júl. 26. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
ők se korrektek veled a napi bejelentéssel, te miért volnál az. Amúgy 3 hónap próbaidő alap dolog, az alatt bármi meggondolhatja magát.
júl. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
teljes mértékben van jogod, hogy megszüntesd egyoldalúan a kötött munkaszerződésed. Ez munkahely, nem rabszolgatartás.
júl. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Attól félek egyedül hogy emiatt amiért így “megszivatom” őket,nem akarnak majd kifizetni.
júl. 26. 20:15
 4/11 A kérdező kommentje:
Munkaszerződés egyenlőre nincsen.
júl. 26. 20:16
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Akkor várd meg míg kézbe kapod az eddigi fizut és utàna dobbants.
júl. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Tegnap óta változott valami, hogy újra kiírtad a kérdést??
júl. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5ös

Az már sajnos késő lenne. Aug 10n adják

júl. 26. 20:42
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Úgy képzelted, hogy nem mondhatsz fel és életed végéig ott kell dolgoznod...?
júl. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
júl. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Van egy cég,1hónapja dolgozom náluk napi bejelentéssel,"


Tehát ez nem a hagyományos munkaviszony, hanem EFO foglalkoztatás.


Ilyenkor csak jelzed a munkáltatód felé, hogy holnap már nem jössz dolgozni. Semmiféle próbaidő, felmondási idő nem kötődik az EFO-s foglalkoztatáshoz.


EFO esetén nem kötelező az írott szerződés, a NAV bejelentéssel válik hatályossá a foglalkoztatás.


Ettől függetlenül a ledolgozott időre kell kapnod bért.

Az más kérdés, hogy az EFO foglalkoztatásra vonatkozó szabályokat betartotta-e a cég ->


Alkalmi munkára a munkáltató és a munkavállaló között összesen legfeljebb 5 egymást követő naptári napig, egy naptári hónapban összesen legfeljebb 15 naptári napig, egy naptári éven belül összesen legfeljebb 90 naptári napig létesíthető határozott időre szóló munkaviszony.


Ezek alapján szerintem nem tartotta be a szabályokat, ha 1 hónapja dolgozol ott EFO-sként.


Ha nem fizetne ki, akkor ne légy szégyenlős, a kormányhivatalokban találod a munkaügyi hatóságokat -> Foglalkoztatás-felügyeleti hatóság. Ott kell panaszt tenni, aztán majd fizetnek és a jövőre nézve leszoknak arról, hogy ne fizessék ki a dolgozóikat.

júl. 27. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!