Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a munkaszerződés elmulasztá...

Mi a munkaszerződés elmulasztásának következményei?

Figyelt kérdés
Három napig dolgoztam egy munkahelyen úgy hogy nem kaptam munkaszerződést. Ezért a harmadik nap otthagytam őket. Hol tudom ezt a jogellenes dolgot bejelenteni?

júl. 26. 17:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%

Tevedesben vagy.


Nem jogellenes munkaszerzodes nelkul dolgozni, ugyanis a munkaltatonak a munkaba allasodtol szamitva 30napja van erre. Ha nem tortenik meg akkor azonnal felmondhatsz meg akkor is ha nincs probaidod.


Azzal hogy szoban megallapodtatok es te 3.napig bejartal ervenyesse valt a szobeli megallapodasotok. Ezt hivjak rautalo magatartasnak. Te 3 napig bejartal, ok meg nem dobtak ki mert illetektelen vagy a munkateruleten.



Szoval semmilyen jogsertest nem kovettek el, itt egyedul te vagy az ostoba tudalekos bohoc.

Talan be kellett volna menni a fonokhoz vagy a hrhez es megkerdezni mikorra varhato a szeezodes.

júl. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Helyi munkavédelmi hatóságnál kell bejenentést tenni:

[link]


Amit az első válaszoló írt az nem helyes. Kötelező írásba foglalni a munkaszerződést még a munkaviszony kezdete előtt. Ennek elmulasztása esetén kizárólag munkavállaló hivatkozhat érvénytelenségre (30 napon belül).

júl. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%

Ezt itthagyom neked.


A munkaviszony a munkaszerződéssel jön létre, a munkaszerződés megkötésével hatályosulnak az alapvető munkajogi kötelezettségek, úgymint a munkáltató foglalkoztatási és munkabér-fizetési, valamint a munkavállaló munkáltató irányítása alatti munkavégzési kötelezettsége.


Főszabály szerint a munkaszerződést írásba kell foglalni, hiszen ez biztosítja a felek jogainak bíróság előtti érvényesíthetőségét is, azonban szóbeli megállapodás alapján is létrejöhet a munkaviszony, amennyiben a felek ráutaló magatartása erre enged következtetni. Ebben az esetben ugyanakkor a munkaviszony érvénytelenségére csak a munkavállaló hivatkozhat, a munkába lépést követő 30 napon belül. Mindenképpen ajánlatos azonban az írásba foglalás, enélkül ugyanis nehéz, sokszor szinte lehetetlen bizonyítani azt, hogy miben is állapodtak meg a felek.


Tehat a munkaltato jogszeruen jart el. Letrejott a munkaviszony amit majd irasba foglalnak. Ha nem tortenik meg akkor lehet hivatkozni a hianyara, de sehol nem irjak hogy kotelezo azonnal irasba foglalni. Ha igy lenne akkor nem letezne a szobeliseg es a rautalo magatartas.

júl. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Teljesen helyes, amit a 3. válaszoló írt, mert valóban így van.


Az is helyes, amit a kérdező tett. A "lelépés" indoka -> írott szerződés hiánya miatt a munkaszerződés érvénytelen. A 30 napos határidőt is betartotta.


Jogilag nem látom a problémát a munkáltató mulasztása ellenére sem.


Egy hatósági ellenőrzés esetén a munkáltató első esetben figyelmeztetést kap a mulasztása miatt. Ha ismétel, akkor már bírságot.


A ledolgozott időre ettől függetlenül bérezés jár!

júl. 27. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%

A kerdezo egy idiota. Nem lelepni kell hanem rakerdezni. Lehet hogy Mucika aki ezt csinalja szabadsagon van peldaul es varni akartak amig visszajon. Addig is el a munkaviszony.

Raadasul igen valoszinu hogy alapbol volt probaido ami alapjan amugy is indoklas nelkul felmondhatott volna, tehat teljesen felesleges erre hivatkozni.

júl. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Raadasul igen valoszinu hogy alapbol volt probaido"


Erre ne vessél keresztet. Nem tudhatjuk. Lehet, hogy nem egyeztek meg próbaidőben. Pont ilyesmikért agállyos az, ha nincs írásba foglalva a megállapodás.

De még akkor is ott az a bizonyos 30 nap, ami alatt leléphet mindenféle következmény nélkül.


Viszont abban igazad van, hogy "lelépés" előtt rákérdezhetett volna, hogy mikor kapja kézhez...

júl. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Úgy kezdődött a sztori, hogy a főnök azt mondta hogy első nap amikor elkezdek dolgozni megírjuk a munkaszerződést. Hát nem írtuk meg, és amikor 3 nap múlva rákérdeztem azt mondta még nem jött meg, mert lehet ma vagy holnap jön. Elkezdett izzadni beszélt össze vissza. Aki tiszta lappal játszik az nem így viselkedik. Minden normális helyen mielőtt elkezdenél dolgozni megkapod a szerződést. Ilyen nincs, hogy "még nem jött meg".
júl. 28. 08:43
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Jobb ha tudod te felkegyelmu kerdezo, nem a nagyfonok szokta a munkaszerzodest irni. A fonok ilyenekkel nem foglalkozik, ezert vesznek fel hr-eseket, vagy valakit az irodaba. O intezi a beleptetest, a kileptetest, a szerzodes modositasokat, minden papirmunkat.


Ez nem kummantas, hanem siman nem o foglalkozik vele. Meg kellett volna kerdezned a munkatarsaidat hogy mikor kaptak munkaszerzodest, mikor kapjak beremeleskor a modositast stb es akkor lattad volna hogy ez nem egy egy napos dolog.


Nalunk abszolut jellemzo hogy beremeleskor par het amig jon a modositas, es senki nem rinyal es senkit nem vertek at soha.

júl. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs, hogy nem írok szerződést, de dolgozni bejárok. Valami kummantó kiscégnél ezt meglépik, de rendes, tisztességes helyeken a munkába állás első napján megvan a szerződésed, a munkavédelmi- és tűzvédelmi oktatás, adatfelvétel, stb. Egyébként a főnöknek kellene alàírnia a munkaszerződésed, tehàt tudnia kell róla, akàr van HR, akàr nincs.

Olyan sincs, hogy Mucika a hr-ről szabin van, úgyhogy addig szünetel a munkaügyi ügyintézés. Pl a táppénzes papírokat is határidőre kell leadni, nem vàrja meg Mucika nyaralásának végét.

júl. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Olyan sincs, ..."


Nem szabadna lennie, de tudjuk, hogy a gyakorlatban van.


Én egyedüli ügyintéző voltam egy kisebb vállalkozásnál. Kb. 60 fő. 6 hétre karanténba zártak, mert fertőző beteg lettem. Szerinted ki csinálta addig a papírmunkákat? Senki. Bizony voltak megcsúszások egyes eseteknél és nem azért, mert a cég "kummantó" volt. Otthonról próbáltam segíteni az S.O.S ügyekben, bért számfejteni, stb. Akkor még nem létezett home office...

júl. 31. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!