Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elfogadott az elektronikus...

Elfogadott az elektronikus munkaszerződés ma Magyarországon?

Figyelt kérdés
Egy kisebb cég csak e-szerződéssel vezeti a munkavállalóit és azt is kérik tőlem, hogy ha van rá mód, még a kezdés előtt írjam alá a sajátom. Nekem kicsit fura ez.

máj. 30. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Miert ne lenne az?
máj. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Semmi fura nincs manapság benne.. Biztosra mennek.
máj. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

"Nekem kicsit fura ez."


És ez kit érdekel, hogy neked fura-e vagy nem? Gondolom a faluban ahol laksz megrekedtek az emberek a 90-es évek szintjén, viszont attól a technológia folyamatosan fejlődik, 2024-ben semmi furcsa nincs ebben azoknak a munkavállalóknak akik nem zsákfaluból származnak.

máj. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Én így kötöttem szerződést jelenlegi munkahelyemen. Fizikai papír példányt soha nem láttam a munkaszerződésemből. E-mailbe küldték ki, amit elektronikus aláírással hitelesítettem.


Az ügyfélkapun lekérdezve pedig látható a NEAK oldalán hogy ténylegesen biztosított jogviszonyom van náluk.

máj. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
A helyes kérdés nem az lenne, hogy elfogadott-e, hanem hogy jogszerü-e. A válasz az, hogy megfelelő hitelesítés mellett igen.
máj. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%

"Elfogadott az elektronikus munkaszerződés ma Magyarországon?"

A munkaszerződést írásba kell foglalni és "hitelesnek" kell lennie. Az MT nem írja elő, hogy csak fizikailag lehet ez megoldani. Innentől kezdve nyilván teljesen szabályos az elektronikus munkaszerződés is.


"és azt is kérik tőlem, hogy ha van rá mód, még a kezdés előtt írjam alá a sajátom."

A munkaszerződést az esetek 99,9 %-ában a munka megkezdése előtt szokás aláírni, ebben semmi rendkívüli nincs, mert onnantól kezdve a vita kizárva.

máj. 31. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!