Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként miért ilyen...

Pályakezdőként miért ilyen nehéz munkát találni?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja végeztem az iskolával, van szakmám, rengeteg álláslehetőségre adtam már be jelentkezést, de másfél hónap alatt egyetlen egy céghez hívtak állásinterjúra.
júl. 23. 15:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%

kezdőként minden nehéz + ott a másik 10000 kezdő, aki pont akkor végzett a sulival mint te, + a nem kezdő munkanélküliek, állást váltani akarók, akikkel szintén versenyzel.


Mennyi az a rengeteg? 10? az nem rengeteg.. de még a 100 se.


Ha másfél hónap eltel, akkor mindegyik potenciális céghez/pozícióra be lehet adni a jelentkezést újra.

júl. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Kb 70-80 közötti állásra jelentkezem eddig
júl. 23. 15:23
 3/21 anonim ***** válasza:
57%
Szakma? Nem mindegy...
júl. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Gépgyártás-technológiai technikusként végeztem
júl. 23. 15:24
 5/21 anonim ***** válasza:
63%
pályahaladóként se könnyű
júl. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%
Álláskeresés/váltás sosem volt könnyű.
júl. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
30%

70-80 jelentkezés még kevés, olyan 300-500 körül kell beadni, hogy pár kapásod legyen.


Ha 1000 után sem jön össze semmi, akkor lehet más a gond.

júl. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
53%
A palyakezdokent is hatalmasak a berigenyuk, de a palyakezdok kozzul viszonylag keves pesz par honapon belul rentabilis. Mostanaban a multik is inkabb az olyan munkatarsakat keresnek akiket azonnal be lejet allitani a termelesben.
júl. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%
Pakyakezdokent sok mérnök is szív
júl. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
65%

Én a legalacsonyabb bért is elvállalom, adnak, amennyit adnak, lépten-nyomon hangsúlyozom, hogy van bennem tanulási hajlandóság, mégsem vesznek fel még egy belépőszintű irodai munkára sem, mert nincs tapasztalatom. De ha egy cég sem hajlandó alkalmazni és venni a fáradtságot, hogy betanítson, akkor soha nem is lesz.


Minden vágyam, hogy tanuljak, képezzem, fejlesszem magam, lelkiismeretes vagyok és dolgos, de irodai munkáknál esélyt sem adnak, hogy bizonyítsak, mert se kapcsolataim nincsenek, se releváns tapasztalatom. Nem vágyom pályakezdőként sem home office-ra, sem magas bérre, ráadásul naponta több órát hajlandó lennék ilyen állásért ingázni, de semmi nem hatja meg őket.


Sajnos a fehérgalléros munkáknál borzasztóan kegyetlenek a munkáltatók a pályakezdőkhöz. :( Eszükbe sem jut, hogy egyszer mindenki elkezdte valahol.

júl. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!