Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan, indokkal vagy indok...

Hogyan, indokkal vagy indok nélkül mondják fel augusztusban?

Figyelt kérdés
Adott egy munkahely, ahol nem igazán vagyok lejelentve.ha 10-e előtt állok fel, nem fizetnek ki. Tervem szerint augusztus 9-én,ahogy megkapom a fizut, felállok. Csak nem tudom,hogy. Elég inkorrekt cég. Szívem szerint,jelzésképp ott hagynék az irodába mindent,és hétfőn már nem mennék be. Elég gázos a cég,NAV ellenőrzés, áfa csalás, stbstb.

júl. 22. 20:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
8: Mivel fenyegetett?
júl. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg nem vagy lejelentve és tudod bizonyítani, hogy feketén dolgoztattak, akkor búcsúzóul akár fel is jelentheted őket. Azzal, hogy nem jelentettek be, téged is megrövidítettek. Se TB jogviszonyod nincs, se a ledolgozott munkaidőd nem gyarapodott.
júl. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
50%

"Ha tényleg nem vagy lejelentve és tudod bizonyítani, hogy feketén dolgoztattak, akkor búcsúzóul akár fel is jelentheted őket."


Persze, hogyne...

Nyugodtan vágja saját maga alatt a fát. Ugyanis tudatában volt, hogy feketén/szürkén foglalkoztatják, beletörődött/beleegyezett, tehát jogilag ő is felelősségre vonható, nem csak a munkáltató.


Ebben a "szép" szituban valóban az az egyetlen megoldás, hogy megvárja az utolsó fizetését és továbblép. Így csak 9 ingyen ledolgozott napja bánja, más nem.

júl. 27. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
... napi bejelentésnél (EFO) sem kell semmiféle indok arra, hogy miért nem mész másnap dolgozni. Jelzed, hogy ez a helyzet holnaptól. Ennyi...
júl. 27. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
67%

13 : "Nyugodtan vágja saját maga alatt a fát"

Nem tudom, ismered-e a vádalku fogalmát...

júl. 27. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Az volt a szituáció,hogy este 6kor hívott a főnök,én meg csak 7kor hívtam vissza. Kaptuk egy Nagy összegű utalást,kb 25 milliót és tovább kellett utalnom egyéb számlákra,a pénz kimentése miatt. De most és azonnal. Dehát egy órán keresztül ugye nem értek el. Eljöttek a házam elé, kerestek a strandon, férjemre irtak Facebookon ismeretlen emberek,hogy hol vagyok. 🙂 Na, és telefonban azzal búcsúzott,ha túl későn utálok, és esetleg inkasszó lesz a számlán,mire gép elé ülök (19.10perckor esetleg) akkor megbánom,hogy a cégnél dolgoztam,és leveri rajtam a 25milliót, vagy így vagy úgy, de nem élem túl.
júl. 27. 21:33
 17/22 A kérdező kommentje:
Egyik fizikai munkás kollégát hál istennek üzenezben fenyegette,hogy szétveri, megveri, stbstb, úgyhogy erről legalább van írásos bizonyíték. Nem lett kifizetve a srác már vagy 2 hónapja, aztán még ez a majom főnök fenyegetőzik.
júl. 27. 21:34
 18/22 anonim ***** válasza:
67%
Ezt ne nekünk meséld hanem a rendőrségnek, amúgy meg elégé úgy hangzik ez nekem mint aki épp bűnrészes pénz elsikkasztásában feltéve hogy végrehajtottad...
júl. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
51%
Rejtély, hogy eddig mért nem tűntél el onnan! Igen jól megfizethetnek! Egyébként hogy a fenébe verhetnék rád, ha papíron nem is dolgozol ott. Pénzügyi ügyintézőt nem napi bejelentéssel szoktak foglalkoztatni, az a napszámos meg a bébiszitter.
júl. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom, ismered-e a vádalku fogalmát..."


Viccelsz?


Ez munkajogi probléma, ami magával hozhat a kérdező esetén adójogi szankciókat is (fekete foglalkoztatás), nem pedig bünetőjogi.

júl. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!