Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkáltató mindenkinek 3...

Ha a munkáltató mindenkinek 3 hónapos határozott idejű szerződést kínál fel hosszabbításként, van valamilyen jogi akadálya annak, hogy velem 1 hónapos hosszabbításban egyezzen meg?

Figyelt kérdés

3 hónapot már nem akarok ott maradni, de egyet talán bevállalnék szeptemberben.


Amúgy közfoglalkoztatott vagyok, portás.

Mellette, diák...


júl. 22. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
mér lenne?
júl. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom. Azért kérdezem. Nem értek a jogi ügyekhez.
júl. 22. 16:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Abban egyeztek meg időtartam tekintetében, amiben akartok. Arra figyelj, hogy a határozott idejű szerződés a lejárat ideje előtt nem nagyon bontható fel, legalább is az, hogy van jobb ajánlatod, még sincs már motivációd, nem ad alapot a jogszerű felmondásra. Szóval ésszel az aláíráskor! :)
júl. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Pontosan ezért akarok 1 hónapot hosszabbítani.

Vagy úgy megbeszélni, hogy mindig csak 1 hónapot hosszabbítsunk.


Hiszen ha kapok jobb ajánlatot, akkor értelemszerűen hamar le tudok onnan lépni.

Egyébként is zűrös hely, a tököm ki van vele. Ha azt látom, hogy a tanulás rovására megy, akkor minél hamarabb ott akarom hagyni.

júl. 22. 17:58
 5/9 A kérdező kommentje:
De ha alá írok több hónapra, akkor szívás.
júl. 22. 17:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

(3)

Hozd fel, amikor hosszabbítani akarnak, hogy egy hónapos elkötelezettséget szeretnél helyette. Amúgy lehet, hogy nem akarnak havonta tökölni vele és inkább akkor a/ semmi b/ 3 hónap. Szóval érdemes előre eldönteni, mi fér bele neked, mert lehet olyan helyet, ahol gyorsan kell dönteni. Felkészülés nélkül nagyobb az esélye a rémesen előnytelen, később megbánt döntésnek.

júl. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jelenleg táppénzen vagyok, de augusztus elején megyek vissza, már akkor felhozom a témát, mivel augusztus 31-én jár le a szerződésem.
júl. 22. 18:07
 8/9 A kérdező kommentje:
Vagy várjak augusztus közepéig a bejelentéssel?
júl. 22. 18:08
 9/9 anonim ***** válasza:

(3)

Nincs jelentősége. Augusztus végéig így is, úgy is alkalmazniuk és fizetniük kell - a határozott időtartam őket is köti.

júl. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!