Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatónak mikor kell a...

A munkáltatónak mikor kell a Szép kártyára utalnia az összeget? Havonta, évente, vagy tetszés szerint? Van erre valamilyen jogszabály?

Figyelt kérdés

júl. 10. 05:18
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Lehet bármelyik opció.

Nálunk minden évben nyilatkozni kell erről. Van aki havi bontásban kéri, van aki meg félévesben.

júl. 10. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Szabály egyedül arra van, hogyha felmondasz év közben, akkor az összeg is csak időarányosan jár. Emiatt a legtöbb munkáltató nem szeret egyben utalni, a havi verzió biztosabb (hiszen akkor utólag kapod, mint a fizetést).


Nálunk pl hiába adom meg az évesben az összeget, akkor is lebontja havira a pénzügy, és úgy utal. Nincs más opció.

júl. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nálunk háromhavonta utalnak. Tegyük fel, hogy ebben a három hónapban felmondok. Megteheti a munkáltató, hogy nem utal, hisz úgy is felmondtam. Minek dobjon még pénzt utánam?

Kötelezhető a munkáltató arra, hogy a havi bontásban utaljon?

A válaszok után, úgy gondolom, hogy nem.

júl. 10. 07:33
 4/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
87%
Eleve nincs olyan a SZÉP-kártyánál, hogy KELL. Ez ugyanis egy ADHATÓ dolog. A cégnek van egy cafeteria-szabályzata, az alapján. Ha ilyen sincs, akkor pedig végképp akkor és annyit ad, amennyi éppen belefér neki.
júl. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
júl. 10. 08:23
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

"Tegyük fel, hogy ebben a három hónapban felmondok. Megteheti a munkáltató, hogy nem utal, hisz úgy is felmondtam. Minek dobjon még pénzt utánam?"


Ha jól sejtem, ez az igazi problémád, de ez esetben nincs igazad. A háromhavi pénz nem, de ameddig dolgoztál, addig időarányosan igenis jár neked - amennyiben benne van a szerződésedben a cafeteria, mint juttatás persze -, és az utolsó fizetéseddel együtt azt is meg kell kapd.


De általánosságban ugyanez fordítva is igaz egyébként, ha előre ad pénzt, és te időközben felmondasz, akkor arányosan neked is vissza kell fizetned.

júl. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az igazi probléma ( problémám) az, hogy havonta fizessék ki. Béremelést nem adtak. Megértem, hogy az egész ágazat válságban van, így jó lenne ha a legalább havonta utalnának. Van olyan dolgozónk, akinek nem tart ki fizetésig a pénze de nem azért mert nem tud gazdálkodni vele. Nekik ( nekem is) jól jönne az a kis pénz.

A munkáltatót nem akarom kérdezni de ebben mi a ráció, hogy háromhavonta utalnak? Milyen költséget spórolnak meg? Milyen összegről van szó?

júl. 10. 11:55
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
A legtöbb helyen próbaidőre és a felmondási időre nem jár cafeteria
júl. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8-as igen, erről hallottam.

A kérdés nem erre irányul.

júl. 10. 13:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!