Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire jellemző a "burkolt"...

Mennyire jellemző a "burkolt" visszautasítás a munkáltatóknál?

Figyelt kérdés

Nemrég behívtak interjúra egy nagy, magyar vállalattól. Le is volt fixálva az időpont, majd rá pár nappal hívtak a HR-től, hogy sajnos még sem jó a vezetőknek az az időpont, majd hívnak az új időpont lehetőségekkel. Az email meghívót törölték is, nyilván a kutya nem keresett utána.


Ez szerintetek mi? Mi értelme van így elutasítani valakit? Eleve minek hívtak akkor be interjúra?



júl. 16. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

"Ez szerintetek mi?"


Ha valóban nem fogsz kapni egy új időpontot, akkor jellemtelenségnek, inkorrektségnek hívják. A nagy magyar vállalat ebben az esetben "felejtős".

júl. 17. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Alapból milyen hely lehet ha így kavarnak össze vissza. Legalább tudod hova nem kell menni.
júl. 17. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Hónapokkal később is kaptam már időpontot, ami a jelenlegi nyári szabadságok miatt szerintem elképzelhető. Hogyha fontos számodra pozíció, hívd fel a HR-t és okosabb leszel! Nem feltétlenül ráztak le.
júl. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Én arra tippelnék, hogy közben másokkal már interjúztak és megvan a tökéletes jelölt, fölöslegesnek érzik meghallgatni a többit. Nem korrekt, de ez van. De persze az is lehet, hogy csak elment nyaralni az illetékes.
júl. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Fix, hogy már megvan a jelöltjük. Tegnap próbáltam hívni a HR-t, de már a telefont se vették fel. Gobdolom az már nekik is fura lett volna, ha úgy jön az automata reject email, hogy másnap interjúzom, így ezt az "okosba megoldjuk" módszert választották. Itt legalább lehet tudni, ha vége. Van olyan másik multi, ahol hónap óta review alatt van a jelentkezésem :D
júl. 17. 08:22
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
Szegény HR-nek letörött volna a körme ha felhívott volna, hogy bocsi mégse.
júl. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21%

6-os!


Igen, csak ehhez gerinc is kellene….


Nagyon kellemetlen a visszautasítást közölni. Ezért a legtöbben csak sablon elutasító e-mailt küldenek. Vagy azt se….


Így nem tudod őket kérdőre vonni.

júl. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
Kellemetlen, de a munkája része.
júl. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!