Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A sokadik visszautasítás után...

A sokadik visszautasítás után hogyan lehet újra felállni?

Figyelt kérdés

Az elmúlt fél évben elkezdtem aktívan munkát keresni, mert úgy érzem, hogy ahol most vagyok, ott számomra már nincs semmi fejlődési lehetőség és a főnököm egyre elviselhetetlenebb. Több mint egy éve vagyok már itt, úgy érzem, hogy elegem van és mennék máshová.

Na ebből semmi nem lett. A humánvégzettségemnek hála eleve nagyon telített a piac, alig van álláshehetőség és legtöbbször vagy full pályakezdőt keresnek nulla tapasztalattal vagy már seniort, én a két év munkatapasztalatommal (bár, ebből érdemi tapasztalat csak a töredéke volt) pont egy holtpontba tartozom.

Ami néha felbukkan, arra lecsapok és jelentkezem. Kb. 10-ből 8 esetben nulla válasz érkezik, ha nagy ritkán be is hívnak interjúra, akkor az első kör után kiesek.

A szakma "krémje", az a néhány cég, ahol lehetne is sikeres karriert befutni, szóba sem áll velem, aminek nyilván az az oka, hogy 100 másik embernél kellene jobb legyek, a maradék meg igazából ugyanaz a multszázadi KKV policyt képviseli, mint a mostani helyem is. Jobb híján már oda is beadom, ami nem is szimpatikus.

Lényeg, ami lényeg, ez lelkileg negyon megviselő helyzet, pláne látva, hogy sok volt egyetemi évfolyamtársam már milyen jó helyekre került be. Tudom magamról, hogy az egyetemi éveket elrontottam; nem játam Erasmuson, versenyekre, OTDK-ra meg ilyenek, ami hiba volt, mert a munkáltatók ezekre izgulnak.

De azóta igyekszem fejleszteni magam, tanulok egy másik idegen nyelvet (de ez még nagyon alapfok), jártam CV tanácsadáson, elvégeztem egy másik mesterképzést, de már egyre kevesebb motivációval ülök oda, ha esetleg be is hívnak valahova, mert mindenhol ugyanazt a sablon semmiszöveget hallom vissza és úgyis az a vége, hogy jön a sajnáljuk email néhány hét múlva.



2023. ápr. 22. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Én utána járok, hogy éppen milyen tudásra van nagy kereslet és abba az irányba képzem magam.
2023. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Együtt tudok érezni de hidd el az sem jó ha van egy bombabiztos infromatika tudásod és végzettséged. Én egy tök jó helyen dolgozom magas bérért izgalmas projekteken mégis heti szinten 40-60 felkeresés érkezik linkedinen a fejvadászoktól. Már unalmas törölni a sok állásajánlatot és interjú kérelem igényt.
2023. ápr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Én ugyanebben vagyok, csak jogászként... Nálam annyi a "különbség" , hogy még elutasító válaszra sem méltatnak...kb. ez a "húzz a pi.....ába" mentalitás.


Van gyakorlatom, meg még szakvizsgám is, de mégcsak be sem hívnak....pedig már ott tartok, hogy BÁRMIT elvállalnék, de semmi.


Szerintem sehogy nem lehet felállni...Persze, ha kapnék melót....


Én azt csinálom, hogy megpróbálom elterelni a figyelmemet valamivel a sorsomról... de ez sem lehet hosszútávon, mert ettől az alapprobléma (nincs meló) még ott marad.

2023. máj. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Bár nem emeltem ki, de én is jogászként írtam, amit. Szomorú, hogy mennyire telített és kilátástalan lett ez a szakma. Nem csak a fizetések terén van gond, hanem jóval inkabb a megbecsülés, fejlődési lehetőség, előremenetel hianyzik mindenhonnan.
2023. máj. 9. 08:53
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Na jó, de ha elvégeztek egy tömeg szakot és nem tesztek mögé elég speciális tudást, vagy csak keveset... akkor mit vártok?

Mondom ezt úgy hogy van egy elvileg piacképes (nem IT) diplomám amivel semmit nem kezdtem az első években. Vagy nem volt meló vagy olyan keveset kínáltak volna hogy elmentem egy favágós, nyelvtudáson kívül semmi tudást nem igénylő, lélekölő multis melóra. Meg még egyre, meg még egyre... és láss csodát, nagyjából ott kötöttem ki ahol végzés után kikötöttem volna.

Röviden: úgy álltam talpra hogy pénzkereső üzemmódra váltottam.

2023. máj. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De speciális tudást akkor tudnék hozzátenni, ha olyan helyen dolgozhatnék, ahol ezt megadják. Hiába van közgazdász diplomám is, olyan területen nincs tapasztalatom, hogy érdemben előny lehessen bárhol, mivel egy percig nem dolgoztam közgazdászként.

Jogi végzettséggel meg eddig csak noname ügyvédi irodákig jutottam, ahol vagy alig van munka vagy az is teljesen haszontalan.

2023. máj. 27. 11:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha megadják vagy ha megszerzése magadnak. Lehet, hogy nem voltam az előbb világos, de úgy kerültem VISSZA a (szintén közgáz) szakterületemre, hogy előtte sok minden mást csináltam. Voltam ügyfélszolgalatot ahol napi szinten idegbajt kaptam és kiégtem, voltam sufni mentalitású könyvelőirodán ami big4 neve alatt futott, éhbérért felnőtt fejjel gyakornokként, volt hogy éjjelente az ügyfélszolgálaton exceleztem munka helyett... estig sorolhatnám. Mindezt legalább nagynevű cegeknél tettem ami egy plusz pont.

Ezek után nagy nehezen visszaverekedtem magamat oda, ami a diplomám alapján "megilletne".

Neked is ezt javasolnám, kerülj be egy multihoz bármilyen munkakörbe és verekedd át magad a jogi osztályra.

Az, hogy 90%-ban félanalfabétákkal kell együtt dolgoznod egy idő után előnnyé is válik. Egyrészt megtanulsz velük bánni, másrészt megtanulod értékelni a maradék 10%-öt, harmadrészt mindig te, ti lesztek a király ebben a közegben.

2023. máj. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Nagyon ritka, hogy tálcán nyújtják át a speciális tudást.

Esetek többségébe neked kell utána menned és megtanulnod.

2023. máj. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#8: A Kérdezőnek szerintem az a baja ezzel, hogy nehéz úgy bármilyen GYAKORLATI tudásra szert tenni (nemhogy speciális tudásra), hogy nincs munkája, vagy nincs számára megfelelő munkája.
2023. máj. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!