Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A cégek miért vannak konkrétan...

A cégek miért vannak konkrétan megsértődve ha nem fogadom el a bérigényemnél alacsonyabb fizetési ajánlatukat?

Figyelt kérdés

Múlt héten két állásinterjún is voltam. Határozott bérigénnyel mentem. Ma mindkét helyről visszajeleztek, hogy felvennének. Az egyik 30, a másik meg konkrétan 50 ezerrel kevesebbet ajánlott fel az igényemnél. Természetesen mindkettőt visszautasítottam. Az elsőnél annyit válaszolt, hogy "jó akkor keresünk önnél jobbat" Mi az hogy jobbat? Náluk az a jó munkaerő fokmérője, hogy minél kevesebb pénzért vállalja el? A másiknál legalább ilyen beszólást nem kaptam. Ott egy egy sértődött, és lekezelő "hát jó akkor visszhall" volt a reakció majd rám csapta a telefont. Meg sem várta, hogy én is elköszönjek. Pedig ezen a helyen az állásinterjún még ki is mondták, hogy ez egy teljesen reális bérigény.

Mégis mit képzelnek magukról a cégek? Elvárják, hogy egy összetett felelősségteljes munkát éhbérért végezzek el? Amikor még az albérlet fenntartásához is magas összegre van szükség. Azok után meg, hogy ennyire nem veszik emberszámba a potenciális munkavállalóikat, miért csodálkoznak, hogy állandóan emberhiánnyal küzdenek?



2019. nov. 12. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Nem sértve vannak, hanem dühösek.
2019. nov. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

a tulajdonosoknak nem tudnak több lóvét kicsikarni a cégből, és még ez a havi 30-50ezr is számít. és a tehetetlen düh tényleg jó szó, mert nehezen találnak a bérajánlatuknak megfelelő jó munkaerőt.

tudom, látom, még olyan trükköket is bevetnek, a cégen belül látom,hogy a HR-es nem válaszol, nem hív vissza, nem veszi fel a telefonhívásomat, hogy ezzel is húzza az időt. még arra az egy - két hónap csúszással "megspórolt" kis pénzre is fáj a foguk...

nem a düh szól belőlem, nálunk ezek tények.

2019. nov. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%

Úgy utálom ezt az önsajnálatot a cégvezetőknél. Az új bmw vagy a nyaralás a kajmán szigeteken az azonnal belefér. Tisztességes bért adni az nem. Mert lesz egy hülye aki a feléért is elvállalja.

És elvárják hogy legyél büszke a munkahelyedre. Hány nagynevű multinál kellett pár éve még eljátszani, hogy micsoda megtiszteltetés ha náluk dolgozhatsz ráadásul nem is valami extra magas pénzért. Nem tudom hogy az utóbbi időben visszavettek-e az arcukból mert már évek óta nem pályáztam.

2019. nov. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Ahhoz, hogy te 300 ezret kézbekapj, annak a bruttója 450 ezer, a munkáltató költsége 535 ezer. Mondd csak te kitermelsz a cégnek legalább ennyi pénzt havonta?
2019. nov. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem a ceg volt megsertodve csak egy munkatársuk végezte a feladatát. Mikor látta hogy értelmetlen a kommunikáció veled elköszönt és hívta a következő jelentkezőt mert ez a dolga.
2019. nov. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%
Ezért van az, hogy kétféle céghez szabad csak menni, gigamultihoz meg nagyon jól futó startuphoz. Minden más, legyen az állami szféra vagy kkv általában kuka, 10-20-30 ezer forintok akadályt jelentenek, míg egy tőkeerős cégnek az sem gond, ha épp ki kell küldeni 10 embert munkaügyben Szingapúrba, mert ha kell, akkor kell oszt kész.
2019. nov. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!