Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol tudok elhelyezkedni, vagy...

Hol tudok elhelyezkedni, vagy mit kéne tanulnom, ha érdekel a matek, fizika, stb.?

Figyelt kérdés
Jelenleg középiskolába járok, ahol programozást tanulok (emelt matekkal, fizikával, stb.). Gondolkodtam programozói egyetemen, lehetőleg ELTE-n vagy külföldön, de nagyon érdekel a fizika, csillagászat és az ehhez kapcsolódó tudományok. Magyarországon, vagy a környező országokban el lehet helyezkedni egy fizikus, vagy csillagász végzettséggel? Vagy sokkal többet érek azzal, ha programozást tanulok tovább? Esetleg távolabbi országokban kellene gondolkodnom?

júl. 19. 07:58
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Az ELTE-n van fizikus szak. Az elhelyezkedés jó kérdés, szerintem azt senki nem tudja neked előre megmondani. Jelenleg még a frissen programozóknak is nehéz az elhelyezkedés.
júl. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Baluba ***** válasza:
20%

Anyagiak és kényelem szempontjából akkor jársz legjobban, ha egy jó fejlesztő leszel, aki itthon él, de külföldre dolgozik contractorként.


Fizikus diplomával is el tudsz helyezkedni Magyarországon, de valószínűleg nem fizikusként, hanem valamilyen qunat-szerű állásban, banknál vagy biztosítónál. Ez is egész jól fizető karrier, csak nagyon nehéz vele 100% remote dolgozni külföldre.

júl. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes még elgondolkoznod egy mérnökinformatikus vagy villamosmérnök képzésen.
júl. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

"Anyagiak és kényelem szempontjából akkor jársz legjobban, ha egy jó fejlesztő leszel, aki itthon él, de külföldre dolgozik contractorként"


Jó fejlesztőként kimondottan sokkal jobban megéri kimenni top céghez (és remote dolgozni országon belül), a remote contractori pozíciók lényege pont az, hogy olcsó munkaerőt keresnek olcsó országból hulladék munkára.

júl. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Anno nekem pár osztálytársam ment fizika szakra, ami után banki kockázat elemző meg hasonló melók felé orientálódtak volna, de nem tudom mi lett belőle
júl. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
Data science
júl. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mostanában egyre jobban gondolkozom külföldön akár programozás, akár fizika. Lehet, hogy végül inkább külföldet választom tanulni is.
júl. 22. 08:08
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Hogy lehet egy fizikusból kockázatelemző?

Ez a világ tényleg már meg van teljesen bolondulva, csak a pénzt hajkurásszák egyedül. Én informatikusnak tanulok, de a seggem kitörölhetem vele, halott az egész, örülök ha a minimum szakmai gyakorlatom meglesz majd, ami kell a diplomához.

júl. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!