BSc-vel sehol, MSc-vel sok helyen, de ez függ attól mire szakosodsz. Mesterképzésen is mehetsz többféle fizikusnak, de ha a kutatót választod még azon belül is van egy rakat modul. Mindenesetre itthon a tudásodhoz képest nagyon keveset fogsz kapni. Hangsúlyoznám még egyszer, hogy tudáshoz viszonyítva és nem átlagkeresethez.
2014. szept. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 anonim válasza:
Bsc-vel sehova. Msc-vel külföldre, itthon nem kell kutató
2014. szept. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
3/8 anonim válasza:
Pl KFKI.
2014. szept. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 fGhw39-84th válasza:
Fizikus szakkal nem csak kutato lehetsz. Az eros kvantitativ keszseget sokfele felhasznalhatod, pl. adatbanyaszat, finance, statisztika. De nagyon sok fizikus ismerosom programozik.
2014. szept. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 anonim válasza:
Valóban, ma arról van szó, hogy egy jó eredménnyel szerzett MSc esetén megtanulsz helyesen gondolkodni, helyzeteket és összefüggéseket gyorsan és jól értékelni. Ebből az következik, hogy bármilyen hasonló területen gyorsan képes vagy alkalmazkodni és kiváló teljesítményt nyújtani. De még távolabbi területeket is gyorsabban elsajátítasz, és ez nagyon nagy előny. Ha egy jó menedzser ezt észreveszi, azonnal alkalmaz, mert ilyenekből nem sok futkároz az utcán.
Én matematikusként ugyan kutatással kezdtem, de mára a programozáson át nagyon távol jutottam ettől, és nem panaszkodhatom.
2014. szept. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 anonim válasza:
A fizikus és a matematikus nem egy "szakma", erre föl kell készülnöd! Neked kell megtalálnod, hogy mit fogsz csinálni, nem fogja az egyetem neked megtalálni (nem is érdekli).
-Lehetséges tudományos pályán folytatni, akkor PhD fokozat kell majd, publikálni stb.
-A versenyszférában nemigen fogják azt mondani, hogy hú, de kéne nekünk egy "fizikus" csak úgy. Mérnökökkel, közgazdászokkal, programozókkal kell versenyben lenni! Erre föl kell készülnöd!
2014. szept. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 A kérdező kommentje:
Van itt fizika szakot végzett, aki aztán elhelyezkedett? Összegszerűen mégis mennyi fizura lehetne számítani egy MSc-s diplomával?
2014. nov. 2. 21:05
8/8 anonim válasza:
6 számjegyűre... Attól függ hol helyezkedsz el vele. Közoktatásban ,mint egyetemi tanár a bértábla lapján kapod a pénzt. Ha neki állsz mindenféle embereknek absztrakt és nehéz példákat megoldani, amiket ők nem tudtak és ez alatt nem zh-zó hallgatókat értek, akkor Te szabod meg az árat. Ha elmész egy magánegyetemre tanítani az ottani vezetővel beszéled meg vagy ha a paksi atomerőműbe mész ott úgy halottam nem régen hogy 600 körüli fizetést kapnak az emberek, de nyilván ott is van főnök meg újonc meg ranglétra. Szóval ez több tényező függvénye, de az biztos, hogy nem minimálbért fogsz kapni. Mint írtam már fentebb, tudáshoz képest keveset kapsz, mint itthon mindenki, de meglehet élni belőle spórolás nélkül is.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!