Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kontraktorként közgazdászként?...

Kontraktorként közgazdászként? Tanácsok?

Figyelt kérdés

Egyre több eset van az ismeretségi körömben, akik kontraktorként, egyéni vállalkozóként dolgoznak külföldi piacra Budapestről, full remote pozíciókban, értelemszerűen jóval magasabb bérszínvonalon mint a magyar.


Korábban azt hittem, hogy ez csak IT-ban lehetséges, és ott is csak akkor, hogy ha nagyon sok tapasztalata és komoly szaktudása van az adott embernek. Ennek ellenére most már nem csak IT-s munkavállalokról hallottam, hogy ezt csinálják, ráadásul viszonylag fiatalok.


Nekem még nem sok tapasztalatom van a szakmámban (5 év), de azt érzem, hogy itthon hiába hajtom ki a belemet, nap mint nap hülyének néznek és így is alig jövök ki a pénzemből, pedig már nettó 800 ezer és 1 millió között keresek, sok túlórával és ezzel járó bónusszal. Éves emelést tulajdonképpen a rendszeres munkahely váltással tudok kicsikarni mert amúgy reál értelemben már a 3. éve csak csökkenne a juttatásom a magas infláció miatt, ezen túl pedig 50 ezer forintokon megy az alkudozás állásinterjúkon. A napi ingázás, az office politics, az emberekkel való jópofizás kicsinál.


Eddig folyamatosan csak tanultam, finance és economics alap és mesterdiplomáim vannak, két nyelven folyékonyan beszélek, mérlegképes könyvelőim van, és egy folyamatban levő CFA-m is, eléggé beleástam már magamat a pénzügy-számvitelbe és közgazdaságtanba. Fejleszteni ugyan nem tudok, de egy data analyst szintjén elvárhatóan ismerem és tudom használni munkakörnyezetben az SQL-t, R-t, Pythont és a Power BI-t, az Excel és VBA pedig alap.


Van itt valaki, aki full-remote kontraktorként be tud számolni a külföldre dolgozással kapcsolatos tapasztalatairól? Főleg, ha nem software developer az illető, de IT-sok tapasztalatai is érdekelnének. Melyik országokba érdemes bedolgozni? Milyen hüvelykujj szabályok szerint számítsam az elkérhető díjat?



júl. 11. 22:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagybank londoni reszlegenek csinaltam egy projektet. En kozgaz-it hibrid vagyok, van nemi programozasi affinitasom, meg cfa L2 nekem is, a fenti projekten projektmemedzserkent tevekenykedtem egy asset management front office rendszerfejlesztesen. Penzben nem volt azert olyan jo, de marha sokat tanultam.


Szerintem menj el IT iranyba BA-nak vagy PM-nek ilyen domain tudassal siman felvesznek valamelyik nagy finance multihoz, aztan ilyen hatterrel mar lehet vaganykodni.

júl. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!