Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha 5 éve dolgozom egy cégnél,...

Ha 5 éve dolgozom egy cégnél, majd kirúgnak létszámleépítés miatt, akkor jár végkielégítés?

Figyelt kérdés
Azt nem tudom, hogy akkor is jár-e, ha a felmondási idő alatt én ugyan bemegyek a munkahelyre, de bent kb. semmit nem csinálok, mivel ezek után NEM VAGYOK HAJLANDÓ. Ugyanis eddig semmi panasz nem volt rám vagy a munkámra, sima leépítés miatt küldenek el. Úgy tudom, akkor nem jár végkielégítés, ha valakinek panasz volt a magatartására. De nálam nem ez az indok. Viszont ezek után nagyjából nulla lett a hozzáállásom. Táppénzre nyilván nem megyek el, mert akkor nem kapok teljes fizetést. Bemegyek ugyan, de egy követ nem fogok megmozdítani, amíg ott vagyok. Ilyen esetben is kapom a végkielégítést? Hiszen nem én akartam eljönni...

jún. 7. 00:56
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Jár végkielégítés + a felmondási idő feléről való felmentés is
jún. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Igen
jún. 7. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Az mindegy, hogy milyen indokkal küldd el... az jogilag semmit nem jelent, hogy a többiek szerint milyen volt a magatartásod. Túl vagy a 3 éven és nem Te mondtál fel, ezért jár a végkielégítés... hacsak alá nem írtál egy rád nézve hátrányos közös megegyezést
jún. 7. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%
Ha munkáltató mondd fel neked, mert a munkádat nem végzed el sőt a munkavegzest megtagadod, akkor semmi nem jár
jún. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

4!


De nem ez volt az indoka a munkaviszonyának a megszüntetésére, hanem létszámleépítés... az, hogy a felmondási ideje alatt már mit csinál, semmit nem befolyásol...

jún. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

"az, hogy a felmondási ideje alatt már mit csinál, semmit nem befolyásol..."


Hogyne befolyásolná. Lopás esetén azonnali hatályú felmondást még simán közölhet felmondási idő alatt is. Akkor viszont nem jár végkielégítés...


Most őszintén... Miért nem lehet korrekten, ember módjára megválni egy munkáltatótól, ha egyébként nem volt vele nagy gondod, csak éppen leépíteni kényszerül a dolgozóit, te pedig ezen megsértődsz.

jún. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Miért kéne korrekten, ember módjára megválni tőlük, miután ők sem azok, lévén, hogy szimplán eltávolítják a normálisan dolgozót? Lopni nyilván nem fogok, meg sem fordult a fejemben. Mindössze annyi, hogy bemegyek a munkahelyre becsülettel a felmondási idő alatt, de sz@rok bele a munkába nagy ívben. Ha nagyon ba$zogatnak, maximum imitálom a munkát, mint aki csinál valamit. Ne várjanak mást azok után, hogy eddig rendesen, becsülettel melóztam, panasz nem volt rám soha, most pedig lapát... A kerdésem pedig erre irányult, hogy így is kapom-e a végkielégítést. Hiszen nem lopok, nem károsítom meg a céget és nem is ezért küldenek el. Csak éppen munkaidőben nagyjából leszarom, amire a főnök utasít.
jún. 9. 12:41
 8/8 anonim ***** válasza:

"Miért kéne korrekten, ember módjára megválni tőlük, miután ők sem azok, lévén, hogy szimplán eltávolítják a normálisan dolgozót?"


Neked mi a problémád? Megteheti... Nincs szüksége a munkádra, vagy éppen rád. Leépít, és te is felkerültél a listára.

Mint ahogy te is mehetsz tovább, ha úgy látod jónak. Felmondhatod a munkaviszonyodat.

Érdekes hozzáállás, ha ezen bármelyik fél megsértődik.

jún. 10. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!