Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki munkanélküli, mivel se...

Aki munkanélküli, mivel se csajozás se az elhelyezkedés nem megy, hogy tud sikerélményeket szerezni és elkerülni hogy dizájnerdrog, alkohol, vagy videójáték, stb. függő legyen?

Figyelt kérdés
Sportban se vagyok egy ász. Túl sokat kezdtem videójátékot játszani. Más hobbit nem tartok ilyen élvezetesnek. Csúszok le a lejtőn.

máj. 19. 11:46
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%
30: valahogy ez egészségesebb hozzá állás az emberi kapcsolatokhoz mint az, hogy pénzért meg zsíros állásom miatt legyen mellettem baratnő meg barátok.
máj. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:
Álmodban. Az az egészséges, hogy szimpatikusabbb vagy embereknek mindenhol a világon, ha azt látják, hogy fiatal, pénzes és szép vagy. Te sem tiednél sokkal szegényebb környéken aprópénzből élő, görbeorrú, bibircsókos, kedves, őszinte nyugdíjas barátokat hívogatsz.
máj. 20. 19:17
 33/42 anonim ***** válasza:
65%
5 éven át munkanélküli voltam és a párkeresés sem működött. Ez még 10+ évvel ezelőtt, amikor többet ért a járadékom is. Mégsem csúsztam le úgy, hogy ilyenekhez nyúljak. Hetente kétszer ittam alkoholt és kirúgtam a hámból, de nem voltam alkoholista sem.
máj. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
50%
Vagyis két tiszavirág minőségű kapcsolatom volt, munkanélküliként én vittem sütit egyik exemnek. Nem a munkanélküliség miatt nem tartottak sokáig, egyszerűen nem működtek, egyikük szintén munkanélküli volt.
máj. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%
Előbb odamennék haverodni egy éppen csóró emberhez mint egy penzes nagyképű faxhoz. Ebben biztos lehetsz.
máj. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:
A csóróhoz oda se tudsz menni, hisz nincs pénze se odautazni hozzád, se bérletre, belépőre, vagy másra. A nagyképűek általában nem is akarják hogy odamenj, elvannak a bombanőjükkel.
máj. 20. 22:41
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
Én még mindig haverkodok egy gyerekkori haverommal, aki segélyből él, én meg havi 2000 fontot megkeresek. Bár tényleg, mostanában nem szoktam új haverokat gyűjteni, csövesekhez biztos nem megyek oda.
máj. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
Mármint ez egy Rant akart lenni? Mert kérdés tuti nem. Kérdező hozzáállása. ahogy nézem kimerül annyiban: "ha valakinél rosszabb helyzetben vagy, akkor már nem is éri meg soha próbálkozni"
máj. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél munkanélküli, ez legyen a fő prioritás. Mindegy milyen melót csinálsz, de valami kell. Az elején, főleg hosszabb munkanélküliség után bármilyen sori meló is megteszi, csak hogy visszaszokj a munka világába és legalább esélyed legyen félretenni valamit. Kezd kicsiben, mondjuk rakj félre 5-10 ezer ft-ot, már a fizetés készhez vétele után egyből.

Ha van munkád is kerehetsz jobb helyeket, jobb pozíciókat, esetleg tanulhatsz közben, vagy jelentkezhetsz vmi tanfolyamra, ha van elérhető a környékeden. Ha nincs és nem megoldható a költözés, próbálj a munkahelyeden belül feljebb jutni, nyilván ez sok idő és sok energia, de lehet összejön. Semmi sem garantált, de próbálkozni lehet azért.

máj. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy ha nincs munkád, ki tart el? :( Mert csak akkor engedheted meg magadnak, hogy ne az álláskeresésen járjon az eszed 0-24. Amúgy a játék jó, ha időnként játszol csak, és kihoz a depresszióból. Nekem is segített anno. Ha szeretsz játszani és képben is vagy, esetleg próbálkozhatsz ilyesmi munkákkal, mint eladó vagy ügyfélszolgálat.


Amúgy itt van pár jó cikk és tanács: [link]

máj. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!