Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akaratom ellenére kényszeríthe...

Akaratom ellenére kényszeríthetnek munkavégzésre egy nagyon nagy összegű géppel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Helyzet a következő.

6 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, ami a város parkfenntartásával foglalkozik. Gépkezelőként vagyok alkalmazva, tehát a nyári szezonban motoros kaszával, fűnyíróval dolgozok, télen pedig a magassági gallyazóval. 2 éve diagnosztizáltak nálam Zöldhályog-ot tehát papírforma szerint a rota kieseik a kezelendő masinák sorából, mert a rázkódás és az erőlködés nagyon nem tesz jót.

Vásárolt a cégünk 5 éve egy ilyen gumi hernyótalpas távirányítós "rézsűvágót" ami tök jól hangzik, de 5 év alatt nem kevés millió kár keletkezett benne már, nagyon könnyű vele az árkokban elakadni, és betegsége, hogy a hernyótalpat ledobja, és akkor onnan megállt a tudomány. A talp ledobást heti 2x megcsinálja. Kézikönyvét nem láttam, hogy mégis mik a gyártói ajánlások de a legendák szerint 45 fokos rézsűik ajánlott. Na hát a városi árkok nem ilyenek..... 13 millióért vették annó, a gép elfogyasztott már 3 gép kezelőt, ebből az egyiket igen alaposan elővette a főnökség, hogy sok az anyagi kár, ami persze mindig csak tákolással lett megcsinálva. Többi kezelő, ilyen-olyan okból mondott fel.

Itt vagyok én most mint 4. kezelő, egy büdös kérdést nem tettek fel róla, hogy vállalom-e a gép kezelését, és a vele megnövekedett felelősséget. Ma is olyan helyre küldtek vele, ahol az árkok szűkek, rövidek és meredekek, tehát belecsúszik, kijönni meg baromi nehéz vele, és az egyik árokból nem is sikerült önerőből kijönni, de szerencsémre ki tudtak emelni.... de ugye 2 tonnát nem emelget meg csak úgy akármi. Jeleztem is tegnap, hogy ne menjünk abba az utcába, mert elfog akadni, vagy ledobja a talpat magáról.....csupán egy pofámba röhögést kaptam.

Amit én anno vállaltam, hogy kaszálok, meg fűnyírózok azzal semmi problémám, de egy ilyen technikát rá lehet erőltetni az emberre akarata ellenére?



máj. 4. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Mivel már ráültél nehéz visszamondani.Ezt előre kellett volna egyeztetni,de ez csak a személyes véleményem.
máj. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem ültem rá, távirányítós, és már a legelején mondtam, hogy nem kívánom ez a felelősséget a nyakamba.....papírt, semmmit nem írtam alá erről. Mikor mondtam az első elakadásnál, hogy az első volt meg az utolsó, ez nem az én idegeimnek való.....azt mondta a drága főnököm, hogy majd ezt ő dönti el.....Szerintem pedig kurvára nem így működik.
máj. 4. 19:18
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Keresel másik munkahelyet, ahol az állapotodnak megfelelö munkát vállalsz
máj. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szépen előveszed a munkaszerződésed, munkaköri leírásod, munkavállalói kézikönyvet, vagy ami ilyesmi van nálatok és megnézed mire vagy alkalmazva. De el kell keserítselek, szinte biztos, hogy nincs fogás azon, ha ezzel a géppel kell dolgozni, mert azt mondják, akkor te majd bekussoltatod a főnököt, hogy nem tetszik a meló.

Egy támadási pontod van, mégpedig, az, hogy milyen gépkezelői képzés kell annak a gépnek a kezeléséhez és olyanod van-e, valamint milyen oktatást kell kapnod a konkrét eszköz üzemeltetéséről.

máj. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha gépkocsivezető lennél, akkor sem dönthetnéd el, hogy melyik kocsira ülsz fel, melyikre nem. Maximum akkor mondhatnál ellent az utasításnak, ha a szóban forgó jármű nem lenne biztonságos, vagy a jogosítványod nem "kamionra" szólna.


"Egy támadási pontod van, mégpedig, az, hogy milyen gépkezelői képzés kell annak a gépnek a kezeléséhez és olyanod van-e, valamint milyen oktatást kell kapnod a konkrét eszköz üzemeltetéséről."


Ezzel teljesen egyetértek...

máj. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Elég szűrő ház fedele fel van kötve kötéllel mert el van törve, így a legszűrő tisztítás is problémás, 12 zsirzó szemből 1-be lehet zsírt juttatni, a Motorolaj színe korom fekete, és az is kB egy harmadon áll, ezeket mind jeleztem mint probléma. A telep vezetőnek is és az üzem vezetőnek is. Azt a választ kaptamy hogy felírják. Kézikönyvét sose láttam. A kalapácsok alatta vállalhatatlanok. Motor fűrész kezelői papírom van, erre a gépre semmiféle képzést nem kaptam. Úgy hiszem ez a gép kiesik a kerti gépek kategóriából. Mint mondottam... Karban tartás az nincs sem képesítés, csak a felelősség amit egy büdös szóval sem vállaltam, csak a kezembe nyomták a távirányítót hogy dolgozzak vele
máj. 5. 08:36
 7/12 anonim ***** válasza:

#6: Tehát továbbra is találgatsz, semmi konkrétumot nem tudsz mondani. Utána kellene végre nézni azoknak a dolgoknak, amiket írtunk és akkor okosabb lennél. Ha ez nem megy saját kútfőből, akkor biztos találsz erre szakosodott ügyvédet, aki segít.

Az, hogy a légszűrőt nehezebb tisztítani nem lehet kifogás. Az, hogy nincs benne olaj? Hát te vagy felelős érte, amikor dolgozol vele. Tehát műszak előtt, amikor felveszed a gépet, elvégzed a napi ellenőrzést, amit a nem ismert kézikönyv szerint megcsinálsz. Majd bemész és kérsz motorolajat, mert kevés benne. Nem elvárod, hogy majd valaki neked szervizeli a gépet, nem Schuhmacher vagy, akinek egy komplett csapat rajta a segge alá a vasat.

máj. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És ráöntök fel liter olajat nagyokos? Olajcsere kell neki, szűrővel.... De elvárom hogy szervizeljék le..... Legszűrő házat sem úgy találta ki a gyártó hogy fel van kötve. Zsirzó szemekkel mit kezdjek? Be vannak rohadva... Még szerszám sincs arra hogy esetleg kivegyem őket, én meg nem fogok itthonról műhely kocsit hordani magammal. Tehát én vagyok a felelős te szerinted a gép allapotáért amire semmiféle képzést nem kaptam. Vagy olyan értetlen mint a főnököm.... Mondjuk azt is csak oda baszták a nyakunkba mert jó helyre házasodott. Nem kell vissza reagálnod Frodó.
máj. 5. 09:19
 9/12 anonim ***** válasza:

#8: Frodó? Xd

Na látod, ezért vagy te az utolsó R1 munkatárs, mert így állsz hozzá. Egy oldalon át mondjuk mit csinálj, nem tetszik, ezétr inkább elkezded a személyeskedést. De utálj mindenkit, verd az asztalt a semmire, aztán majd kib/sznak a közmunkából is, aztán nézhetsz. AKkor lesz csak mindenki ellenség igazán.

máj. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Aki normálisan jelzett vissza annak a tanácsát meg is fogadom, és a támpontot alapján keresek is egy erre szakosodott ügyvédet, legalább egy tanács adás erejéig, de te minden voltál csak építő jellegű nem.... Te kezdted az okoskodást, hogy töltsek bele olajat... Ez nem egy 40 ezres szaros fűnyíró öreg... Ebbe nem mindegy mit öntesz..... Ha nem ismerem a szerviz és karban tartási periodusait akkor hogy lássam el őket laikusként? Erre lett volna a képzés, ja hogy az nincs? Akkor meg ne okoskodj... Kaszának fűrésznek tudom... Mert tanultam. Ennek nem. Neked nem tetszett a Frodó, nekem meg Schumacher... Úgy beszélj az emberrel ahogy te is elvárod veled szembe, ha meg hasonló választ kapsz mint a te reagálásod akkor ne háborogj.
máj. 5. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!