Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "Szakmunkások nagyon jól...

"Szakmunkások nagyon jól keresnek" legendában mi az átverés?

Figyelt kérdés

Ezt halljuk a szomszédtől, kollégától, rokontól aki felújított lakásban vagy kihívta a gázszerelőt stb. hogy egy órás munkáért 50-100 ezret fizetett ki stb.


Ezt ő felszorozta magában hogy akkor ezek havi több milliót keresnek.


Mégis alig akar valaki szakmunkásnak menni dolgozni a milliós könnyű fizetés ellenére.


Hol van ebben az átverés?



jan. 6. 11:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Az átverés az, hogy dolgozni is kell.
jan. 7. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
30%

"Mégis alig akar valaki szakmunkásnak menni dolgozni a milliós könnyű fizetés ellenére.

Hol van ebben az átverés?"


Az benne az "átverés", hogy ezért a pénzért le is kell valamit tenni az asztalra. Nem feltétlenül fizikai munkával. Többször a szakmai tudás az, ami sokba kerül, nem az, amennyi időt eltöltenek vele.


Nyilván a jó bevételért/fizetésért valamit le is kell tenni az asztalra. Ez a letevés nem megy a mai fiatalok többségének. Mindenki sokat akar keresni, kevés munkával.


Én egy bevallást elkészítek 5 perc alatt. Kérek érte mondjuk 5-10 ezret. Aki sokkalja, csinálja utánam és amikor még 1 hét múlva sem tudja jól összerakni, akkor gondolja át a véleményét a vállalkozási díjamról. Nem a munkaidőmet kell megfizetnie, hanem a szakmai tudásomat, amit évtizedek alatt szedtem össze. Cseszheti, ha elvagyok vele 1 hónapig, de "szarul" csinálom meg. :)

jan. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
28%
A kifejezett szakipari munka nyugat Európában is jól fizet ám. Annyi a helyzet, hogy aki ügyes , érdekli az egyik szakág, azt otthon feleslegesen nem kell egyetem irányába terelni. Mert megelni meg fog tudni belőle szépen. Muszaki vegzettsegem van de egyébként én gondolkozok rajta, hogy egy vìz és vagy villanyszereloi képzést megcsinalok esti képzésen. Férfiként hasznos ha az ember ért pár dologhoz en úgy gondolom. Milliókat lehet spórolni hosszú távon a javítási dìjakon.
jan. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
35%

Teljesen egyetértek veled 13-as!


Én festés-mázolás-tapétázást tanultam ki, így rengeteg pénzt megspórolok, amikor éppen "felújítok". Egyébként gazdasági ügyintézőként dolgozom évtizedek óta.

jan. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem keresnek jól, max a vállalkozók. De ők se napi 8 órában kényelmesen, hanem sokszor 10-12 órákat hajtanak, gyakran hétvégén is. Ugyanis akkor kell menni amikor van munka, főleg az építőiparban.

Szakmunkás a virágkötő, a pék, cipész, felszolgáló is... ők biztos nagyon jól keresnek, ja nem.

jan. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
48%
12-es válaszoló - látom - felébresztette az irigyeket. Pedig igaza van...
jan. 9. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
48%
Kereslet és kínálat van. A piac azt fizeti meg amiből hiany van.
jan. 9. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nem minden munka ugyan az, egyiken tobbet keres masikon kevesebbet. Amit elker az nem 100% haszon hanem abbol kifizeti a munkast, szarszamokat kell venni es a regieket lecserelni ha elromlott vagy elkopott, tankol az autoba, megvette az anyagot elore, adoznia is kell, konyvelot kifizeti, stb



Az alkalmazott nem kap sokat. A fonok hiaba vallalt el egy kis munkat 50 ezerert, az alkalmazott akkor is csak orabert kap.


A vallalkozo meg rengeteget megy felmerni, megy az ideje, benzin, szamolgat, emailben kuldi az arat es nem minden munkat kap meg. Sokszor nem is jon valasz a megrendelotol es ha nem kapja meg a munkat amire arat adott akkor ingyen rohangalt hogy a munkat megnezze.

Termeszetesen a vallalkozo tobbet keres mint egy alkalmazott, kulonben nem lenne erdemes vallalkoznia, de a sajat penzet fektette be a vallalkozasba hogy autot vegyen, szerszamokat, gepeket es kockazatot is vallal mert munka nem mindig van, foleg telen az unnepek kornyeken.

jan. 29. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ha milliókat keresnek az építőmunkások havonta, akkor Magyarország Európa leggazdagabb országa, hiszen bőven van megrendelésük, az emberek ki tudják fizetni őket. Csak azt nem értem, hogy akkor miért sír mindenki, hogy magas az infláció, kevés a fizetés, drága a megélhetés....Hiszen ezeket a megrendeléseket a lakosságtól kapják, ezek szerint jólét van.
jan. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Itt a gyakorin már a takarítók meg a kukások is milliókat keresnek, a gyári munkásokkal együtt. Nem tudom miért sír mindenki, meg miért szidja a Fideszt, hiszen Magyarországon valójában Kánaán van: szakmunkások 500 ezret, segédmunkások 100 ezret keresnek naponta.
jan. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!