Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Senior fejlesztőként mit...

Senior fejlesztőként mit választanátok: people lead vagy topic lead?

Figyelt kérdés

People lead: 6-10 fejlesztő csoportvezetője, bevállalva, hogy elkezdtek eltávolodni az aktuális napi munkától, és helyette meetingekre jártok, emberekkel egyeztettek.


Topic lead: direkt report nélkül, de nagyobb projektekért lehettek felelős, és dolgozhattok is a projektben amennyit akartok, tehát folyamatosan fejlődtök.



2023. nov. 23. 13:47
A kérdező szavazást indított:
Team lead (ugyanakkora fizetés mellett)
Topic lead (ugyanakkora fizetés mellett)
Team lead (ha 20%-kal magasabb a fizetés)
Topic lead (akkor is, ha itt 20%-kal kevesebb a fizetés)
11 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Mit szeretsz? Emberekkel foglalkozni, vagy fejleszteni? Ill. mi a közép-/hosszútávú célod? Ha vezető fejlesztő szeretnél lenni, akkor topic lead, ha manager, akkor people lead.
2023. nov. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

Én tuti inkább topic lead lennék. A meetingeket ki nem állhatom, én akkor örülök, ha egész héten csak a planning és a daily standup van.

Meg nem is tudnék vezetni másokat.

2023. nov. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Régen nagyon szerettem volna vezető lenni, de azóta óvatosabb vagyok ezzel. Nem akkora öröm embereket vezetni. Szerintem ez egy külön szakma kellene, hogy legyen. Engem idegesítenek a gyengén teljesítők, és azt se szeretem, ha nekem annyi a hozzáadott értékem egy termékhez, hogy az én embereim csinálták. Van aki meg pont ezeket szereti csinálni. Kár, hogy többnyire még mindig a vezetők keresnek jobban.
2023. nov. 23. 16:01
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Egyiket sem. fejlesztőként lealacsonyító lenne ovóbácsít játszani felnőtt emberek előtt.
2023. nov. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretek juniorokat mentorálni és úgy általában navigálni a csapatot egy adott irányba szval én team lead lennék.

Persze fejlesztést is nagyon szeretem meg jó belevágni új dolgokba de sokszor a munka nem ebből áll.


Meetingeket pedig lehet azért teamleadként is csökkenteni, főleg ha egy csapatod van akkor simán fejleszthetsz napi pár órát

2023. nov. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

“Szerintem ez egy külön szakma kellene, hogy legyen.”


A menedzsment kulon szakma is. Igen, sokan valtanak ra fejlesztes utan, de attol meg kulon szakma.


Azt ne felejtsd el, hogy topic leadkent is tobb meetinged lesz, mint sima fejlesztokent, sot ez barmilyen vezetoibb (legyen akar vezeto fejleszto vagy menedzser) pozicioban igy lesz, mivel tobb ember fog hozzadfordulni, illetve vagx a csapatot vagy a projektet neked kell majd kifele is kepviselni.


En is ilyen cipoben jartam ugy tizenpar eve, de mar jopar eve azzal foglalkozom, hogy pont az ilyen teamlead-eket (vagy hasonloak, barmi is legyen a pozicio megnevezese) vezessek, es segitsek nekik. A legnagyobb valtozas pont az, hogy csokken a szemelyes teljesitmenyed (hisz operativ munka helyett mast/masokat vezetsz) es mostantol masokert is felelos leszel. Nem egyszeru ut.

2023. nov. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Végül azt sikerült kiügyeskedni, hogy TPO (technical product owner) lettem, így operatíve fogom irányítani a projekteket, de nincsenek közvetlen (csak “kapott”) embereim. Lehet, hogy a team lead jobb lett volna pénzügyileg, de én ebben vagyok jó, és nem akartam volna eltávolodni az operatív munkától.
2023. nov. 30. 12:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!