Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyiket választanátok?

Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Autószerelőként most végeztem és kerestem szakmámba vágó állásokat. 2 ajánlat fogott meg


1. Autószerelő

Márkaszerviz. 5 márkát von egybe. (Nagyrészt belsőégésű motoros autókat kell szervizelni, de hibrid és elektromos is becsúszok)

Szervizvezető nagyon szimpatikus. 1 műszak napi 8 óra túlóra nincs. Bruttó 400-500 ezer forintot mondott fizetésre plusz teljesítménybér (ameddig nem tudok önállóan dolgozni addig nem kapok, illetve nem tudom, hogy pontosan hogyan működik). Busszal tudnék bejárni ami napi kb 2-2.5 óra bejárást jelent oda-vissza


2. Gépkezelő gyárban

Nagy multicég folyamatos műszak 2nappal 2pihi 3 éjjel stb. a beosztás. Bruttó 2600forintos órabér erre jön temérdek mennyiségű pótlék, ezzel átlagban havi 16 nap munkával nettó 450.000 forint lenne a fizetésem. Mellé tudnék vállalni túlórát ami napi 41.000 vagy 49.000 forintot jelent. Ezen felül caffeteria, 13. havi étkezés a kantinban egyéb bónuszok.

Bejárás, kocsival a 20km-re lévő településre (fizetik) onnan cégesbusz visz még 40km-t


Az első még ingoványos, nem szóltak vissza a második konkrét ajánlat, arra várnak, hogy jelezzek, hogy mikor tudok kezdeni.


Szerintetek?


2023. júl. 2. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

elsőt és autóval járnék.


2.at választod, akkor kb felesleges volt tanulnod autószerelőnek.

2023. júl. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Természetesen az első, hisz nem csupán az azonnali pénz számít, hosszú távon a szakmai fejlődés több pénzt hoz. Mellette még maszekokat is tudsz vállalni otthon.
2023. júl. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Mint, ahogy a többiek leírták.

+ a műszakos munka nem valami emberbarát.

2023. júl. 3. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a szakmád, az autók meg persze az egészséged, akkor 1-es.

Ha fontosabb, hogy most 100-150 ezerrel többet keress akkor 2-es.

2-3 év gyakorlattal szerelőként is meg fogsz ennyit keresni.

2023. júl. 3. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen az első,gépkezelést szinte bárki tudja csinálni,egész életedben ugyanazt a robot melót csinálnád műszakozva,minimális előrelépési lehetőséggel.

Autószerelőként tapasztalattal lehetsz vállalkozó akár ami most megéri,a jó autószerelők hetekre,hónapokra be vannak táblázva.Ha szereted ezt a szakmát csinálni akkor az elsőt válaszd.

2023. júl. 3. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha az elsőben a végleges ajánlat a bérsáv teteje fele van inkább akkor szó nélkül inkább azt.
2023. júl. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1
2023. júl. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én is úgy érzem, hogy hosszútávon az elsővel jobban járok.


“elsőt és autóval járnék.”


Napi 80km, félek, hogy a szerviztea gatyám is rá menne.

2023. júl. 3. 10:48
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

Olyat még nem hallottam, hogy egy autószerelő azért nem jár autóval, mert fél a szervíz költségektől 😂

De te tudod.

Én biztos autóval járnék, főleg ha még szerelő is vagyok. Magadnak megcsinálod a kocsin ami kell, a szervíz ahol dolgozol meg valszeg nagyker áron be tudja neked szerezni a szükséges alkatrészeket ha jóban vagy a főnököddel és szépen megkéred. Szerintem még a szervíz autóemelőjét meg szerszámait is használhatnád, ha munkaidő után kezdel neki.

Ja és a cégek törvényileg kötelesek üzemanyag támogatást adni, ha a bejelentett lakcímed és a munkahelyed nem ugyanazon a településen van. Pár tíz ft/km nem tudom pontosan (18 mininum?)

2023. júl. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!