Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik munkahelyet választanát...

Melyik munkahelyet választanátok tapasztalat nélkül?

Figyelt kérdés
Nem rég vegeztem az egyetemen, gépészmérnökként. 2 cég is ajánlatott tett, az összeg ugyanaz. Az egyik cég nem annyira szimpatikus, kisméretű, nagyar tulajdonú, olyan ahol nem biztos hogy szívesen töltenék el hosszú éveket. A másik számomra az álomcég, ahova ha bekerülök, biztos nem tudnék már jobb helyre váltani. Bennem a kérdés azért merül fel, mert ha az álomcégem választom fenyeget az a veszély, hogy kezdőként kerültem oda és megrekedek egy szinten. Míg a másik helyen kikupálódhatnék és már úgy mehetnék évek múltán az álomcégemhez hogy eleve magas pozícióba jutok. Vagy ettől ne féljek, ha jó vagyok, akkor nem maradok az örök junior? Mi a tapasztalatotok?
2023. szept. 28. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy az, hogy ne félj attól hogy az álom helyen megrekedsz. Ha jó vagy akkor lesz lehetőség előrelépni. A másik meg az, hogy most álom cég, de ha bekerülsz akkor olyan dolgokat is látni és tapasztalni fogsz ami nem annyira szimpatikus, illetve egy idő eltűnik a rózsaszín köd, megszokod a helyet és már nem lesz álom cég. Tudsz mindent, megunod a doglokat, esetleg váltani kell, mert nem megfelelő mértékben emelik a fizetésed. Ne b@ssz el időt feleslegesen olyan cégnél, ahova már most nem szívesen mennél. Ja és még egy tanács. A magyar kkv-kat messziről kerüld. Kevés a normális magyar cég. Milyen pozíciókról van szó?

Üdv, egy gépész

2023. szept. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az magyarnál junior karbantartási mérnök, az álomcégnél junior folyamatmérnök. Mindkettő br. 650-es ajánlatott tett. (Vagyis én annyit kértem interjún és belementek)
2023. szept. 28. 15:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából egyikkel sem tudsz mellé lőni. Mind a kettő elég jó tapasztalatot tud adni. Továbbra is azt mondom, hogy azt válaszd amelyik szimpatikusabb, ahova szívesebben mész be dolgozni. Nem mindegy, hogy hol töltöd el a napod nagy részét.
2023. szept. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kisméretű mit jelent?

Ha 10 fő feletti, akkor úgy gondolom sokrétűbb a megoldandó feladat.

Ha ehhez már tapasztalt munkatárs első időben a segítséged, akkor hamarabb, több dolgot tapasztalsz meg.

Én ezt fontolnám meg, anélkül, hogy erre vagy arra biztatnálak.

2023. szept. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Most te kajak megkérded, hogy van egy neked tetsző ill egy neked nem tetsző cég és melyiket válaszd? Kajak ennyire el züllőt a mérnök pálya?
2023. szept. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Folyamatmérnök? Az álomcéged akkor multi lehet, gondolom.

Egyébként meg aki régebb óta van egy cégnél és előre is tud lépni az előnyben lesz azzal szemben, aki máshonnan jön, több éves tapasztalattal. Szerintem. Ugyanarról a munkakörről beszélek. Te már ismerni fogod a céges folyamatokat, vezetőket, kollégákat egy új embernek meg mindig be kell illeszkedni, elfogadtatnia magát, akkor is ha vezetőnek jön.


Egyébként szerény véleményem szerint kisebb cégenél több lehetőséged van szakmailag kibontakozni, annyira nincs megkötve a kezed mint egy multinál. Kis cégnél, ha olyan a hozzáállása a vezetőségnek, szinte szabad kezed van, bármilyen ötleteddel, fejlesztési javaslatoddal kapcsolatban (csak ne kerüljön sokba). Kis cégnél több mindennel is kell foglalkoznod (ez lehet hátrány is), multinál általában csak favágás megy.

2023. szept. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja igen, a rövid válasz a kérdésedre: szerintem multinál könnyebb egy pályakezdőnek.
2023. szept. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, a multit választom.
2023. szept. 28. 20:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!