Milyen következményei lehetnek annak, ha nem megyek be többé dolgozni?
"Akkor ha táppénzre megyek ezidő alatt betegség miatt, akkor a munkáltatóm nem tud engem megbüntetni, ugye?"
Nem, ha felmondok egy helyen és azt akarják hogy dolgozzak még x hetet vagy hónapot akkor általában engem is el szokott kapni a COVID, de hál Istennek eddig mindig sikerült pont az új helyem kezdésének időpontjára felépülni.
"Akkor ha táppénzre megyek ezidő alatt betegség miatt, akkor a munkáltatóm nem tud engem megbüntetni, ugye?"
Az nem büntetendő cselekmény, ha megbetegszel és ebből kifolyólag a munkádat nem tudod ellátni.
Az más megítélés alá esik, ha "táppénzt csalsz" a dokival együtt.
"Per nelkul behajthatjak rajtad a potlasod okozta koltsegekrt, a havi bered max. haromszorosaig."
Nem kell, hogy a pótlás költségekkel járjon. A munkáltató anélkül is követelheti a távolléti díjnak megfelelő összeget a felmondás idejére. Határozott időre szóló munkaszerződés esetén a szerződés végéig hátralevő időre, de legfeljebb 3 hónapra. És ha a munkavállaló nem fizet, a munkáltatónak erre is fizetési meghagyást kell intéznie és/vagy perelnie. Munkaügyi perben. Automatikusan nincs végrehajtás. De ebben a perben viszonylag egyszerű bizonyítani.
A kilépés miatt keletkezett kárt is lehet kérni, (valószínűleg ezen felül), de a kár mértékét a munkáltatónak perben kell bizonyítania. Ami nem egyszerű.
Mehetsz betegszabira, ha kiir az orvos, viszont addig mas helyen is nehez lesz dolgoznod, hisz papiron keresokeptelen vagy.
Elofordulhat, hogyha teljesen mas (fizikai helyett szellemi) munkakorbe mesz, hogy csak az egyikben vagy keresokeptelen, de ezt nehez lesz bebizonyitani es a tappenz-csalas nem vicces.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!