Ha Londonban Európában az egyik legmagasabb az egy főre jutó GDP, sok pénz és luxus helyett miért kell az átlagembernek sok lakótárssal együtt nyomorogva filléreskedni?
“ Külföldön mint bevándorló használható végzettség nélkül nem fogsz te kertes házat venni meg autót meg shoppingolgatni, különösen nem nagyvárosok közelében. Ehhez az életmódhoz bizony egy jó szakmában (mint pénzügy/IT) ban kell kb elhelyezkedned.”
Ezt a felső középosztály tudja megengedni magának Angliában, tehát ugy 100,000 font fizetéstől felfele.
Az angolok 90%-a meg nincs benne ebben, az angolok többsége is csóró módon él.
Két napos Anglián belüli kirándulás 700 fontba került nemrég. Ehhez ugye 1 hét munka kell átlag fizetés mellett.
Egyébként Anglia egyik legdrágább ország is egyben, ha itt élsz és dolgozol nem fogsz jobban élni mint Magyarországon vagy más Kelet-Európai országban. Azok az idők már elmúltak.
A felsőosztálybelinek olyan tehermentes old money vagyona van inkább, ami az IT-snek 12 órázva fájós nyakkal és derékkal talán 60 éves korára sem gyűlik össze még akkor sem, ha ezelőtt nem telítődik az IT pálya.
Ha még a legnagyobb vásárlóerő-paritású EU-s ország fővárosában sincs meg a kertes ház átlagjövedelemből, akkor azt tényleg jól fizető szakmával plusz hitellel megy. Az informatikus is lesheti a szemüvege mögül, hogy hány éves korára vesz hitel nélkül Londonban kertes házat. Viszont vidéken véve pedig megint ott tartunk, hogy ott pedig a jövedelem alacsonyabb. Szóval akkor úgy tűnik a magasabb életszínvonalért szegényebb országba, vagy szegényebb, vidéki helyre kell vinni az összekuporgatott pénzt és ingázni.
"Az informatikus is lesheti a szemüvege mögül, hogy hány éves korára vesz hitel nélkül Londonban kertes házat. Viszont vidéken véve pedig megint ott tartunk, hogy ott pedig a jövedelem alacsonyabb."
Ennek semmi ertelme, IT-ban ugyanugy rengeteg a remote lehetoseg orszagon belul, mint Magyarorszagon. Ugyanugy dolgozhatsz az utolso szaros falubol londoni fizetesert, mint Magyarorszagon pestiert.
Nincs olyan egyik komolyabb cegnel sem, hogy toredekar, adott szinten ugyanabba a savba tartozo fizetest kapja mindenki adott orszagon belul, tokmindegy, hogy kinai, orosz, indiai, bolgar vagy magyar az illeto.
Megnezel pl. egy Anthropic poziciot, ki van irva a bersav:
Ugyanugy 250-430k font savban fog kapni egy tadszikisztani fejleszto is 3 ev tapasztalattal, mint egy svajci, ha felveszik.
#26
A bevándorló ugyanabban az irodában dolgozva nyilván ugyanazt a bért kapja. Itt a távmunkáról volt szó.
#27 orszagon beluli tavmunkarol volt szo, idezem:
"IT-ban ugyanugy rengeteg a remote lehetoseg orszagon belul, mint Magyarorszagon"
#28
Ha országon belüli távmunkáról van szó, akkor miért a svájci és tadzsikisztán fejlesztővel példálózol egy londoni álláshirdetésnél?
#29 mert az Egyesult Kiralysagban mas nemzetisegu emberek is elnek, tobbek kozott tadzsikisztani es svajci emberek is.
De akkor beidezem neked a kerdest is:
"Minek adna bárki hosszú távon londoni bért egy távmunkásnak, amikor egy motivált bolgár, kínai, vagy afrikai, stb. diplomás informatikus töredékáron jó minőségben megcsinálja"
Ha nem tudsz elvonatkoztatni, akkor gondolj a tadzsikisztani es svajci helyere bolgart vagy kinait, igy talan egyszerubb megertened.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!