Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 31 évesen késő nappali egyetem...

31 évesen késő nappali egyetemet kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Röviden: Elvesztegetett huszas éveim után próbálnék valami értelmesebbet tanulni, hogy ne örökké gyárban dolgozzak. Érdemes lehet egyetembe belevágni vagy szakmával jobban járok?


Hosszabb háttér: Lett volna lehetőségem közvetlen érettségi után továbbtanulni, az érettségim egész jó volt (irodalom-történelem része kevésbé), viszont elb**tam és beragadtam egy évtizedre a segédmunkás/gyári munkás/alkalmi munkás állásokba. Ráadásul kb. 6 évig alkoholista voltam és a füvet sem vetettem meg. Egyszóval több, mint tíz évig nem csináltam túl sok értelmeset.


Tavaly év elején "megvilágosodtam" (nem fejtegetném, hogy mitől) és úgy döntöttem, hogy kezdek valamit magammal. Leszoktam és több, mint egy éve egy munkahelyen vagyok, ami a leghosszabb, amit valaha egy helyen töltöttem és próbálok gyűjteni továbbtanulásra. Öröklés miatt lehetőségem lett jövőre akár nappali egyetemet is kezdeni.


Két természettudományi szakra szűkítettem a kört: fizika és kémia. Tudom, hogy vannak piacképesebb szakok, de sem az informatikához, sem a gazdasághoz nem értek egyáltalán és nem is érdekelnek.


Matematikából mindenképpen és a választott szak tárgyából emelt szintű érettségit akarok tenni, hogy azért ne 0 alappal induljak; a matematikát kb. 3 hónapja tanulom újra. Emellett az angolom is fejlesztem, egyetem végére C1-re készülnék, most B1-B2 között vagyok.


Ahogy a kérdésben is van: érdemes lehet nappali tagozatot kezdeni 31 évesen (azaz 34 évesen végeznék az egyetemmel)? Vagy egy szakmával (pl. villanyszerelő) jobban járnék?



2023. okt. 25. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lenne miből élned addig? Mert az örökséget felélni nem jó ötlet.
2023. okt. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Szép leírás ez, tipikus példája a fejlődésnek. Egyébként a levelező képzés sem rossz, de szerintem mehetsz bátran nappalira is. Sok sikert, és kitartást kívánok ehhez.
2023. okt. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

Felesleges, csupa mellékvágány szak meg politikai vezéreltségű egyetem van, aztán még gyakornokoskodhatnál éveket.


(talán egyetemmel együtt 10 év múlva kapnál értelmes fizetést, ha szerencséd van)


31 évesen vállalkozással többre mennél. Egy volt kollégám két éve csinálta meg a klímaszerelőst, előtte is klímászott már pár évet segédként.


Áfa körös egyéni vállalkozó jelenleg. Azaz az éves forgalma átlépi a 12 milliót. Átlag 150 ezerért veszi a klímát, 280-300 körül telepíti. bartokklima hu a weblapja.


Ha női meló kell akkor meg körmös / fodrász, mindkettőről van tapasztalat.

2023. okt. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemet abban az esetben érdemes elkezdeni, ha van egy irány, amivel szabadidődben szívesen foglalkozol, és már tudod, hogy annak elvégzését követően milyen munkát keresel, nem minden végzettség piacképes.


Nagyon sokat kell magolni, készülni, sok esetben olyan témában is el kell mélyülnöd ami nem érdekel, mégis zárthelyin teljesíteni kell.


A kor önmagában nem kizáró ok, van ismerős aki 30 felett kezdett egyetemet, de tudta mit akar és a hobbija is erősen kapcsolódott hozzá.

2023. okt. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

3 - Igen, a szokásos fene nagy vállalkozó aki tele van pénzzel, azt közben mindenhol hitelei vannak és pénze nincs. Nekem is vannak ilyen "vállalkozó" ismerőseim, had ne mondjam hogy én diplomával (mérnöki) mennyivel jobban állok mint ők és a havi munkaidőm is csak 160 óra, amíg nekik 250-300 óra, már ha van munka, mert télen nem igen szokott lenni, akkor meg megy a hokizás otthon és azt a maradék pénzt is felélik amit addig esetleg tartalékoltak. Jelenleg ott tartunk, hogy én aki nem újított fel mostanában házat, felcsapom a névjegyzékem és tudok hívni 5 épületgépészt, 1 festőt meg 3 villanyszerelőt. Ez a vállalkozó lét éveken belül olyan szinten telített lesz hogy kb az éhezők viadala lesz munkát szerezni, ez a folyamat már igazából elkezdődött.

Van értelme tovább tanulni, ha értelmes és keresett dolgot tanulsz. Pl.: villamosmérnök, építész, IT, gépész vagy akár közgazdaság. Viszont ezek nehezek is, szóval oda kell tenni magad, ingyen nem fogsz értékes diplomát kapni. Bölcsész és a hasonló szakokat kerülném, nincs értelme.

Én ennyi idősen tuti nem mennék nappalira, csak a levelező játszana (most is azon vagyok). Azért közben az sem árt, ha a szakoddal összefüggő releváns tapasztaltot szerzel egy munkahelyen és nem munkatapasztalat nélkül van egy diplomád, mert akkor valóban sok év lehet amíg jó kereseted lesz.

2023. okt. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sosem késő tanulni! Én 32 évesen kezdtem neki az egyetemnek, igaz, én levelezőn, munka mellett. De ha van miből élned, akkor mehetsz nappalira is.
2023. okt. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#5 Jobb kéz bal váll, majd fordítva. Kicsit veregesd a vállaid is. :D
2023. okt. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

7 - Köszi, tettem is érte hogy idejussak és nem csak a csodát vártam egy középszintű végzettségtől mint ezek a "vállalkozók".


Biztos van olyan réteg aki jól végzi a munkáját, de manapság több a kókler aki bármilyen erőbefektetés nélkül akar "vállalkozó" lenni, mint az aki tényleg szeretné jól megcsinálni az adott munkát.

2023. okt. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Keress egy hiänyszakmät amiböl kb annyi van mär mint csillag az egen, tanuld ki az egyiket es csinäld azt. a jo szakembereket megfizetik( vagy nem...) vagy elmesz nappalira egyetemre es meg 80 evesen is dolgozni fogsz mert nem lesznek meg az eveid a nyögdijhez...
2023. okt. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

5 majd akkor pattogj a diplomáddal ha a harmadik lakásodat veszed, és még nem örököltél, a tag túl van egy váláson második gyereke született, megvan mindenük, nekem sincs diplomám, már ötödszörre költözök életembe és albérletbe sosem laktam, hitelem se volt soha, plusz fixen van egy telkem is. Egyikünk sincs még negyven éves.


A hitelt illetően meg én elcsábulnék egy csok plusszos 50 milkára, már csak az asszonyt kell meggyőzködni :)


Úgyis a családi vállalkozásoké a jövő!

Majd jöhettek gyakornoknak bérminimum plusz 40%-ért! :D

2023. okt. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!