Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 31 évesen késő nappali egyetem...

31 évesen késő nappali egyetemet kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Röviden: Elvesztegetett huszas éveim után próbálnék valami értelmesebbet tanulni, hogy ne örökké gyárban dolgozzak. Érdemes lehet egyetembe belevágni vagy szakmával jobban járok?


Hosszabb háttér: Lett volna lehetőségem közvetlen érettségi után továbbtanulni, az érettségim egész jó volt (irodalom-történelem része kevésbé), viszont elb**tam és beragadtam egy évtizedre a segédmunkás/gyári munkás/alkalmi munkás állásokba. Ráadásul kb. 6 évig alkoholista voltam és a füvet sem vetettem meg. Egyszóval több, mint tíz évig nem csináltam túl sok értelmeset.


Tavaly év elején "megvilágosodtam" (nem fejtegetném, hogy mitől) és úgy döntöttem, hogy kezdek valamit magammal. Leszoktam és több, mint egy éve egy munkahelyen vagyok, ami a leghosszabb, amit valaha egy helyen töltöttem és próbálok gyűjteni továbbtanulásra. Öröklés miatt lehetőségem lett jövőre akár nappali egyetemet is kezdeni.


Két természettudományi szakra szűkítettem a kört: fizika és kémia. Tudom, hogy vannak piacképesebb szakok, de sem az informatikához, sem a gazdasághoz nem értek egyáltalán és nem is érdekelnek.


Matematikából mindenképpen és a választott szak tárgyából emelt szintű érettségit akarok tenni, hogy azért ne 0 alappal induljak; a matematikát kb. 3 hónapja tanulom újra. Emellett az angolom is fejlesztem, egyetem végére C1-re készülnék, most B1-B2 között vagyok.


Ahogy a kérdésben is van: érdemes lehet nappali tagozatot kezdeni 31 évesen (azaz 34 évesen végeznék az egyetemmel)? Vagy egy szakmával (pl. villanyszerelő) jobban járnék?



2023. okt. 25. 21:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Hello. Jó elgondolás. Én nekem kémia a szívem csücske de nem mentem kémia alapszakra mert nem lehet benne jól keresni. Vagyis én ezt láttam, ezt olvastam és ezt tapasztaltam. Nem visszatartani akarlak vagy lebeszélni. Fontold meg tényleg melyik képzéssel érnél majd a legtöbbet a munkaerőpiacon!


Tanulni soha sem késő! Én mindenképpen azt javasolnám, hogy CSINÁLD!

2023. nov. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!