Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek az jó, ha valaki...

Szerintetek az jó, ha valaki hosszabb szünetet tart két munkahely közt?

Figyelt kérdés
Nekem az ismerősi körömben van pár ilyen eset, hogy valaki több hónapig ne dolgozzon vagy úgy mondjon fel, hogy nincs új hely és akkor pihenjen vagy nyugisan keresgéljen mást. Én valahogy ezt sosem gondoltam jó ötletnek, mindig úgy voltam vele, hogy csak akkor váltok, ha van másik biztos hely, ahová mehetek, pedig igazából megengedhetnék magamnak pár hónap kihagyást, de mégis rosszul élném meg, ha semmit nem kéne csinálnom huzamosabb ideig. Aztán hogy a munkában mennyire vagyok ambiciózus az más kérdés, de nyugis tempóban azért csak szeretek haladni.

2023. okt. 11. 17:31
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
36%

30. “te kezdtél el hülyeségeket írni egy olyan témával kapcsolatban, amire semmi rálátásod”


Mármint hogy mire ne lenne rálátásom? A saját véleményemre? 😂😂 Leírtam a véleményemet, ennyi történt. Nem tudom, mit kötözködsz tovább. Te mást gondolsz, ennyi.

2023. okt. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

Én ha tehetném, megtenném, a "lyuk" meg nem érekel, eleve ki az a hülye aki pontos dátumokat írkál be.

Az egyetlen hátulütő amit látok, a bizonytalan végkifejlet. Sajnos többször belevágtam ilyesmibe, úgy gondoltam, több havi tartalékkal a hátam mögött belefér 1 havi, vagy akár csak 1-2 heti szünet. Hát nem, nem fér bele!

Én legalábbis mindig megszívtam és vagy csak hónapokkal később jött a meló, vagy olyat voltam kénytelen elvállalni amit eredetileg egyáltalán nem akartam.

Ha létezne tervezhetőség az én szintemen, pl. olyan ajánlatot kapok augusztusban, hogy decemberben kezdhetek, biztos, hogy csak november közepéig maradok a jelenlegi helyemen.

Más esetet nem nagyon tudok elképzelni, pedig valóban az lenne az ideális, ha napi 8 órában, mondjuk 1-2 hétig, az állasinterjúkkal, jelentkezgetéssel stb tudna foglalkozni az ember, aztán kapna egy ajánlatot, majd újabb 1-2 rendrakás következne, olyan dolgok elintézése amire próbaidő alatt úgysem lesz ideje az embernek, és egyéb készülődés.

Ez kb 1 hónap, ez lenne ideális, egészséges.

Sajnos összeszerelőüzem országunkban igen kevés ilyen lehetőség van, itt rabszolgák kellenek, 2 hónapon belüli kezdéssel, mert aki standard felmondási időnél hamarabb képes kezdeni, az már eleve gyanús.

/Most az azonnali kezdéses igazi aljadék betanított melókat hagyjuk is, az kivétel./

Életemben először gondolkozok "a külföldben" (sokat jártam és éltem is más országokban, de mindig itt volt a bázisom) jó lenne nem éhen dögleni itt a nagy szánsájnban.

2023. okt. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
23%
Ismét a 9-12-17-27 válaszoló vagyok, már lassan 20 éve nem Magyarországon élek, az is lehet, hogy ezért adódott némi félreértés. Nálunk /Észak-Európa/ ez a többhónapos pihenés két munka között teljesen normál, hagyományos, és gyakori, hogy akár a világ másik végére dolgozunk itthonról, vagy max kéthavonta egy utazással, vagy olykor 2-3 évre elmenni egy országba, ez is kivitelezhetö pikk-pakk. Magyarországon ennek így nem nagyon van hagyománya még szerintem.
2023. okt. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!