Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek az jó, ha valaki...

Szerintetek az jó, ha valaki hosszabb szünetet tart két munkahely közt?

Figyelt kérdés
Nekem az ismerősi körömben van pár ilyen eset, hogy valaki több hónapig ne dolgozzon vagy úgy mondjon fel, hogy nincs új hely és akkor pihenjen vagy nyugisan keresgéljen mást. Én valahogy ezt sosem gondoltam jó ötletnek, mindig úgy voltam vele, hogy csak akkor váltok, ha van másik biztos hely, ahová mehetek, pedig igazából megengedhetnék magamnak pár hónap kihagyást, de mégis rosszul élném meg, ha semmit nem kéne csinálnom huzamosabb ideig. Aztán hogy a munkában mennyire vagyok ambiciózus az más kérdés, de nyugis tempóban azért csak szeretek haladni.

2023. okt. 11. 17:31
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
23%
* csak utazgatsz
2023. okt. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
77%
10# viszont nem vagy HR-es, egy HR-es látja a kilépö papírjaimon, meg a központi nyilvántartásokban, hogy én mondtam fel, meg nyilván lecsekkolja a linkedin profilom is. Amúgy sincs a HR-esnek semmi köze hozzá, nincs egymással dolgunk, bármilyen állás, pozíció a részvényesekkel meg a szakmai vezetökkel kerül megbeszélésre. Soha nem volt probléma az ilyen szünetekböl, az ismeretségi körömben is sokan csinálják ezt, hogy 8-10 évente tartanak olyan egy-két éves szünetet, az 5 évvel ezelötti munkahelyemen pl 8 hónapos fizetett rekreációs szabadság volt erre, de végül is oda sem mentem vissza. Az utazgatás meg végképp nem értem, miért lenne baj, meg kinek, oda megyek, ahová akarok, ha 5 évig nem csinálok semmit, csak fekszem az óceánparton, ahhoz sincs senkinek semmi köze. Én sem szólok bele más életébe.
2023. okt. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
35%
12. Látod, most meg védekezni kezdtél, pedig egy árva szóval sem támadtalak. Úgy élsz, ahogy akarsz. Nekem rosszul néz ki az ilyen karrier a cv-ben.
2023. okt. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
75%
De szerencsére az, hogy neked rosszul néz ki, az ég adta világon semmilyen relevanciával nem jár, mert láthatóan nem lennél kompetens HR-es.
2023. okt. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
79%
14# meg nem mintha az éves sabbatical-t választó top szakemberek utána random kkv-k HR-eseinek küldözgetnének CV-t. :D Ha lenne is ilyen, kérdés sem lenne, hogy egy gazdasági igazgatói posztra HR-esként/tulajként őt választanám azzal szemben, aki egyik munka után rögtön ugrik a másikba, mert még a saját életét sem tudja annyira menedzselni, hogy legyen megtakarítása, más bevételei, és azt, hogy pár hónapig nem kap fizetést, már jövedelemkiesésnek éli meg.
2023. okt. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
88%

12. Nem hangozna rosszul, amit irsz. De azert 10 evente 1-2 ev pihenő a vegen viszont szivas lesz. Mikor 60-65 evesen mar alig varnad, hogy mehess nyugdijba, utana uccu neki oceanjaro hajok :D helyette dolgozhatnak majd 70 eves korukig, mert nem lesz meg a szolgalati idejuk.

Ettol fuggetlenul a rövidebb pihenőket en is partolom, de amit te irtal az rengeteg idő kieses es a vegen lesz a nagy szopoka. Persze ha megeljük.

2023. okt. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
71%
16# 25 éves korom óta több országban, több magán nyugdíjbiztosítónál fizetek be havi járadékot, meg a passzív jövedelem sem korfüggő. Elmúltam 50, a szolgálati időm meglenne, de valahogy nem a magyarországi állami nyugdíjra számítok, mint fő bevételi forrás.
2023. okt. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
36%

14. “láthatóan nem lennél kompetens HR-es”


Ebben látod igazad van, mert bár szakképzett HR-es vagyok (papírom van róla), de azóta kerülöm nem csak a HR-es munkákat, de még a vezetői állásokat is nagy ívben, nem nekem való a mindenféle egyéni szoc. problémákkal meg a sok lógóssal szenvedni. :)

2023. okt. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
75%
#18 akkor viszont nagyon levitték a HR képzés színvonalát, ha két munkahely közti pihenést te lógásnak tekintenél és rosszabbul jönne ez ki, mintha egy kipihenetlen, agyonhajszolt és a világ összes terhét a vállán hordozó embert vennétek fel.
2023. okt. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
68%
#18 szakképzett HR-es vagy, hát persze. Én meg a Mikulás.
2023. okt. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!