Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek az jó, ha valaki...

Szerintetek az jó, ha valaki hosszabb szünetet tart két munkahely közt?

Figyelt kérdés
Nekem az ismerősi körömben van pár ilyen eset, hogy valaki több hónapig ne dolgozzon vagy úgy mondjon fel, hogy nincs új hely és akkor pihenjen vagy nyugisan keresgéljen mást. Én valahogy ezt sosem gondoltam jó ötletnek, mindig úgy voltam vele, hogy csak akkor váltok, ha van másik biztos hely, ahová mehetek, pedig igazából megengedhetnék magamnak pár hónap kihagyást, de mégis rosszul élném meg, ha semmit nem kéne csinálnom huzamosabb ideig. Aztán hogy a munkában mennyire vagyok ambiciózus az más kérdés, de nyugis tempóban azért csak szeretek haladni.

2023. okt. 11. 17:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Én legtöbbször így csináltam. Azon kívül, hogy az ember kicsit ki tudja pihenni magát, az is előnye, hogy sokkal könnyebb állást keresni, sokkal több interjúra el lehet így jutni, egyszerűbb az időpontot egyeztetni, de még válogatni is könnyebb közöttük. Persze ehhez az kell, hogy a megélhetésedben ne okozzon gondot akár több hónap kiesés sem. Lényegében ez is egy fajta "sabbatical".
2023. okt. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
26%
Szóval felnőtt ember létedre képtelen vagy elfogadni magad?
2023. okt. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
22%
Nagyon-nagyon rosszul néz ki a cv-ben. Ne csináld.
2023. okt. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon emberfüggő.

Nekem volt olyan időszakom, amikor ledolgoztam 8 évet egy munkahelyen, elküldtek létszám leépítés miatt. Elmentem munkanélkülire, és mellette meg 3 hónapig bejártam fél Európát. Ennek már lassan 10 éve, és nem bántam meg. Persze mellette kell egy bizonyos anyagi helyzet, hogy ezt meg is tudjad csinálni. Ez alatt a 3 hónap alatt, volt időm átértékelni az életemet, és kipihenni magamat. Akinek van rá lehetősége, az éljen ezzel.

2023. okt. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
87%
#3 Az is rosszul néz ki, hogy hazamész a munka utána helyett, hogy ingyen dolgoznál tovább éjszaka is. Szóval ne csináld, ne menj haza.
2023. okt. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kifejezetten építőleg hat egy ilyen szünet, persze csak akkor, ha azért van megélhetési minimuma az embernek. Jó érzés kiszakadni a mókuskerékből, teljeseb szabadnak lenni, elgondolkozni az embernek magáról, hogy mit akar a jövőtől stb. Nekem a leghosszabb ilyen szünetem 6 hónap volt. Alkalmi munkákat vállaltam el, nagyon alacsony óraszámban.
2023. okt. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
86%
Honnan jön ez, hogy rosszul néz ki a CV-ben? A legnagyobb szakértők rendszeresen elmennek pár hónap, akár 1 év sabbatical-ra (és nem csak a topmanagerek). Akkor már miért nem lehetne "sabbaticalozni" két munkahely között. Közben akár valami továbbképzést is el lehet végezni. Az néz ki rosszul, ha a munkahelyeid ideje rövid és közte vannak hatalmas lyukak. Az, hogy két normális munkahely között van pár hónap szünet, az teljesen normális. Meg ha munkát keresel, az új munkahely kimondottan örül, hogy akár azonnal tudsz kezdeni, nem kell kivárni az 1-2 hónap felmondási időt.
2023. okt. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
29%

Mert úgy néz ki, mintha állandóan kirúgtak volna mindenhonnan. Persze nem kötelező beírni hónapról hónapra mindent – de akkor meg az a gyanús.


Amúgy meg baromság is, mert addig nem keres pénzt. De nem az én dolgom, felőlem csinálja.

2023. okt. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
62%
8# miért úgy néz ki? Látszik, hogy én mondtam fel mindenhol. Most áprilisban mondtam fel, az egész nyarat végigutazgattam, sem idén, sem jövöre nem tervezem, hogy dolgozzak, kivéve, ha látok valami szuper ajánlatot. Vannak passzív jövedelmeim, amik több, mint egy havi átlagfizetés, meg többévi megélhetést biztosító tartalékom. Nincs kisgyerek, a férjem dolgozik, de nem kell, hogy eltartson. Eddig mindig pozitívum volt, ha jelentkeztem valahová, hogy az akkori életszakaszomban a számomra ideális munkát keresem, és azonnal tudok kezdeni. Én pénzügyi vonalon mozgok, pont az nézne ki hülyén az önéletrajzomban, ha nem engedhetnék meg magamnak fél -egyéves szüneteket, mert az azt jelentené, hogy a saját pénzügyeim sem tudom kezelni.
2023. okt. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
30%

9. Ok.


(De, úgy néz ki, mintha mindenhonnan kirúgtak volna, hiába magyarázod az ellenkezőjét. Ha csak úgy felmondogatsz, se adja elő jól magát. Az meg, hogy hónapokig nem dolgozol, csak utazgatat, szintén nem. De none of my business, ha te így vagy elégedett az életeddel, akkor csináld így, nem az én dolgom kritizálni. Én csak azt mondom el, HR-es szemmel hogy néz ki. Így.)

2023. okt. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!