Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme van Gyakorikérdések...

Mi értelme van Gyakorikérdéseken az embereknek a kereseteikről, befektetéseikről hazudozni és sokkal jobbmódúnak mutatniuk magukat, mint amilyenek valójában? Egy anonim oldalon milyen pozitívumot várnak ezek az emberek?

Figyelt kérdés
2023. okt. 7. 14:31
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
84%
#7 ez milyen szempontból releváns? Az általad leírt ember valószínűleg valóban nem írogat ide, csak közte és a gyári munkás droid között vannak pár millióan, akik között akad szép számmal jómódú, (szerintem) sikeresnek mondható ember. De ha definiálod a sikeres fogalmat, akkor lehet könnyebb megérteni, hogy mire gondolsz.
2023. okt. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nincs értelme, de itt inkább arról van szó, hogy aki jó helyzetben van és home office mellett van ideje itt kommentelgetni, nagyobb eséllyel osztja meg az életét és fizetését, mint aki minimálbérért egy gyárban dolgozik.


Ezért is van, hogy rengeteg programozással kapcsolatos kérdés és válasz van. Én is programozóként otthonról dolgozom és ha fizetésről van szó bármikor leírom az enyémet és beszélek a céljaimról, főleg hogy anoním az oldal, így nem nagyon lehet belőle semmi bajom.


Viszont ha nettó 250-et keresnék, akkor nem olyan szívesen kommentelnék ezzel kapcsolatban, hiszen nem kéne a negatív energia és az, hogy azt látom, hogy mindenki jobban keres nállam. Csak tovább növelném a bennem lévő szorongást a fizetésemmel kapcsolatban és szerintem sokan így vannak.


Ezért többnyire azok kommentelnek fizetéssel és életstílussal kapcsolatban, akiknek jó.


Biztos rengeteg troll is van, akik rangom oda írják kérdésekhez, hogy "2 milliót keresek takarítóként", de ebből szerintem kevesebb van és nagy részt könnyen kiszurható.

2023. okt. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
78%

5: Ez pont fordítva van.

Aki anyagilag rendben van, annak rengeteg szabadideje van, csak az élet élvezetére, beszélgetésre, stb.

Oké, lehet menni uszodába meg kirándulni, stb., de ha szeret olvasni meg beszélgetni, mint pl. én is, annak az internet az egy ideális közeg.

Pont hogy AZ nem ér rá erre, aki 3 műszakban a szalag mellett dolgozik, és nem tudja, jövő héten hol lakik, miből eszik.

2023. okt. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
76%

7: De itt nem ilyen emberek írnak.

Hanem olyanok, akik NEM DOLGOZNAK ÁLLÁSBAN, CÉGBEN, TERPEN, hanem többnyire csak gondolkodnak, vagy csak keveset dolgoznak, ezért RÁÉRNEK.

Ezt mindenki maga dönti el, milyen anyagi háttérrel teszi meg, havi 100 000 Ft rokkantnyugdíjjal, vagy ugyanennyi havi osztalékkal, vagy csak 2 millió havi bevétel fölött.

De ha van 10 M megtakarításod és úgy döntesz, feléled 8 év alatt, de azt csinálsz addig, amihez csak kedves van, az az ember is ide tartozik.


Az említett ismerősöd nem ez a kategória: ő körmeszakadtáig gürizik, mert úgy érzi / vagy tényleg adósságban is úszik, hogy NINCSEN ELÉG PÉNZE.

Gyűjt, mint az állat.

2023. okt. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
82%
Én pont azt nem értem, hogy a hónapról hónapra élő szerencsétlenek mit csinálnak itt. Ha én szarul élnék, akkor arra fordítanám a szabadidőmet, hogy kimásszak a szarból, tanulnék, képezném magam, nem ide járnék panaszkodni, hogy szarul élek és aki jól keres az hazudik.
2023. okt. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
64%
Nekem itt rendszeresem nem hiszik el a bevételeimet, pedig sosem hazudok, csak mert jóval magasabb az átlagnál. A legtöbb ember számára ez teljesen elképzelhetetlen.
2023. okt. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
82%

Személyes sztorim, hogy miért nem érdemes ide igazi, és korrekt válaszokat leírni.


Volt anno egy kérdés, ami szakmámba vágott. A kérdésre a válaszom ennyi volt: "NEM." És ez 100%-osan elégnek kellett legyen a kérdezőnek.


Erre valami majom, belinkelt egy 4+ éve visszavont törvényt, és lepontoztak 0%-ra.

Mikor jeleztem, hogy elavult a link, és ebből élek, amit a kérdező kérdezett, na akkor jött a válasz:


"Há...aztat bárki mondhasa, meg mé' nem fejted ki, mer' a nem az nem elég."


Na onnantól csak privátot írok, de azt is csak havi 1-2 esetben, ha látom, hogy normális a kérdés.

2023. okt. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
18%

Vannak olyan pszichológiai vagy akár ezoterikus módszerek, elképzelések, melyek szerint ha 'már úgy viselkedsz', ahogy akkor viselkednél, amint a céljaidat elérted, akkor maguk a célok is elérhetőbbé válnak számodta. /Biztosan van erre 2-3 szavas megfogalmazás, csak most nem jut eszembe./

Például, ha elbüszkélkedsz a (még nem létező) 8000 dolláros contract-odról, meg a full HO melódról, az olyan, mintha máris ez mind a tiéd lenne.

Nyílván ennek egyik legegyszerűbb módja idejönni és anonym módon ilyeneket írni.

Ettől még nem kérdőjelezném meg azt se, hogy sokan ide írnak.

Azt se, hogy sokan ráérnek, és azért írnak ide, sokan meg el vannak keseredve és azért. Nem vagyunk egyformák. Én például nem tudok a környezetemben senkivel se pénzről beszélgetni, jellemzően mindenki mással foglalkozik, mást csinál, nem ért az én szakmámhoz, nem szeret pénzről beszèlgetni, vagy csak túl komolyan veszi az ezzel kapcsolatos céges tiltásokat. Van hogy HO-ban, van hogy irodában, mikor màr fogytán az oxigén az agyamban és még nem akarok elaludni, jövök ide. Se csilliárdos fullstack kőműves nem vagyok, se 30-as rokkantnyugdíjas. Szerintem hasonló lehet az itteni átlag is, csak kevésbé szúrnak szemet az àtlagos, normális hozzászólások.

2023. okt. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
25%
Ettől még nem kérdőjelezném meg azt se, hogy sokan ide írnak -- ide IGAZAT írnak
2023. okt. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
73%

Nahát, a tapasztalatcserét elősegítő netes fórum üzlet-pénzügyek topikjába írnak üzletben és pénzügyben tapasztalt emberek? Ki hinné? Mindenki kamuuu


Én pl szeretek tanítani - több egyetemen is oktatok. Ezért járok fel a gyakorira is, kiélni az oktatási fétishem. Emellett pedig jól menő nemzetközi tanácsadó, elemző, és oktatócégem van. Már akkor is feljártam ide, amikor még csak diák voltam. Abba kéne hagynom egy netes hobbit, mert jól megy a szekér? Ugye nem? Vagy hazudjak a bevételemről, hogy jobban érezd magad, kérdező? Ugye nem? Akkor nem értem, mit javasolsz?


Semmi okom arra, hogy hazudjak, hiszen semmit nem nyerek vele, ahogy te is helyesen spekuláltad. Viszont az kifejezetten jól esik a lelkemnek, amikor valaki el sem tudja képzelni, hogy létezzen olyan bevétel, ami néha nekem 1-2 napi meló. Nem mondom, hogy ez fair, mert abszolút nem az, de hát a monopoly-t is meg kell nyernie valakinek.


A lehetőség mindenkinek adott, hogy tanuljon, vállalkozzon, vagy kivándoroljon.

2023. okt. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!